Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Historia zatrzymana w kadrze-c.d

Utworzono dnia 19.05.2019

Uczniowie biorący udział w projekcie "Historia zatrzymana w kadrze" mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z fotografii pod okiem p. Grzegorza Skrzyniarza.

Sukcesy sportowe i nie tylko

Utworzono dnia 12.05.2019

Serdecznie gratulujemy naszym drużynom piłkarskim zajęcia III miejsc w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców oraz Gminnych Igrzyskach Dzieci. 

Sukces odniosła również nasza uczennica Aleksandra Stojak zajmując III miejsce w XI Powiatowym Konkursie Przysłów Niemieckich "Sprichwort-Wahrwort" w Skrzyszowie. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 12.05.2019

6 maja klasa czwarta i szósta pojechały do Krakowa. Pierwszym punktem podróży był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema- sensorycznego parku edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki oraz lekcja o ciśnieniu. Odkrywali ukryte kolory, poznawali tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego, probowali biegac w kole chomika i wiele innych. Kolejnym przystankiem był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie oglądali najrożniejsze rośliny, krzewy i drzewa z najodleglejszych zakątków Ziemi.  Wycieczkę zakończyła wizyta w Historylandzie- interaktywnym centrum odkrywania historii Polski, gdzie  dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom uczniowie poznawali najważniejsze wydarzenia z historii kraju, mogli nauczyć się wiązać węzeł knagowy, czy zagrać na trąbce hejnał mariacki. Wycieczka była bardzo udana, o czym świadczyły dopisujące humory w drodze powrotnej. 

Motyle

Utworzono dnia 07.05.2019
W naszej szkole odbył sie konkurs plastyczny "Wiosna budzi motyle do życia". Na konkurs zostało zgłoszonych 24 prace. Wszystkie prac były śliczne, pomysłowe, starannie wykonane i oryginalne. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników jednakowo i każdy z nich otrzymał wyróżnienie. 

Konkurs KRUS - rozstrzygnięcie

Utworzono dnia 07.05.2019
Z przesłanych przez szkołę prac komisja rozstrzygająca konkurs o bezpieczeństwie na wsi wybrała pracę Kacpra Firmugi, jako zasługującą na wyróżnienie. Gratulujemy!
czytaj dalej na temat: Konkurs KRUS - rozstrzygnięcie

Konkurs Wielkanocny

Utworzono dnia 16.04.2019

Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryglicach odbył się konkurs na "Pisankę ludową i plastykę obrzędową." Oddział Przedszkolny wziął udzial w konkursie przygotowując palmę oraz koszyczek wielkanocny w barwnymi pisankami. Miło nam poinformować,  że przedszkolaki za swoją pracę konkursową otrzymały wyróżnienie.

Wolontariat świątecznie

Utworzono dnia 16.04.2019
Szkolne Koło Wolontariatu stworzyło paczkę Wielkanocną dla Jagódki Stradomskiej (Samorząd koordynuje zbiórkę zakrętek, z których dochod przeznaczony jest na leczenie dziewczynki) oraz odwiedził p. Jana Przybyłę.
czytaj dalej na temat: Wolontariat świątecznie

"ProgramujeMY tarnowski"

Utworzono dnia 16.04.2019

Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w projekcie "ProgramujeMY tarnowski". Od 21 listopada do 13 marca  raz w tygodniu (90min) programowali w oparciu o klocki Lego WeDo 2.0.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Na zakończenie odbył się Zlot Młodych Programistów w PWSZ w Tarnowie. Zajęcia w szkole prowadzili-p. Kinga Janiga, p. Renata Płaszewska oraz p. Rafał Sokulski.

egzamin ósmoklasisty - organizacja pracy szkoły

Utworzono dnia 14.04.2019
Od poniedziałku 15.04 do środy 17.04.2018 trwać będzie egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas I - VII w tych dniach nie przychodzą do szkoły.  Oddział przedszkolny pracuje wg ustalonego czasu pracy /"normalnie"/. Obiady w tych dniach także będę.
czytaj dalej na temat: egzamin ósmoklasisty - organizacja pracy szkoły

Rekolekcje wielkopostne - organizacja pracy szkoły

Utworzono dnia 09.04.2019
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWWEJ IM. JANUSZA KORZCAKA W KOWALOWEJ W DNIACH REKOLEKCJI 10,11,12 KWIETNIA 2019:   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY NIE UCZESTNICZY W NAUKACH REKOLEKCYJNYCH W KOŚCIELE.  Dzieci z oddziału przedszkolnego przychodzą w każdy dzień do szkoły. W...
czytaj dalej na temat: Rekolekcje wielkopostne - organizacja pracy szkoły

Certyfikat wojewódzki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny