Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Szkolne Koło Wolontariatu

Utworzono dnia 07.01.2019

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się, ze świątecznymi życzeniami do Pana Jana Przybyły, by raz jeszcze podziękować mu za udzielenie wspaniałego i pełnego faktów historycznych wywiadu w ramach projektu „Historia zatrzymana w kadrze”.

czytaj dalej na temat: Szkolne Koło Wolontariatu

Wigilia Szkolna

Utworzono dnia 26.12.2018

Tradycyjnie już, w  ostatni dzień pobytu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia, w szkole zorganizowano Wiglię Szkolną. Uroczystośc naszą zaszczycił swoją obecnością burmistrz Ryglic Pan Paweł Augustyn, który złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne oraz...

czytaj dalej na temat: Wigilia Szkolna

Wizyta Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 26.12.2018

Wiztya Świętego Mikołaja w naszej szkole.

Warsztaty biblioteczne

Utworzono dnia 04.12.2018

 

W dniu 29 listopada w szkole odbyły się warsztaty zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Zostały przeprowadzone w dwóch częściach. Pierwsza to Dzień Pluszowego Misia dla klas I-V, druga  „Wartości Ireny Sendlerowej”. Obie części zostały przeprowadzone w sali komputerowej i bardzo podobały się uczniom. Zwieńczeniem było wręczenie laureatom konkursu czytelniczego – Patrycji Szwed oraz Kamilowi Szczepanikowi  nagród i pamiątkowych medali.

 

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 03.12.2018

Mało kto wie, że pluszowe misie to zabawki z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Warsztaty

Utworzono dnia 26.11.2018

 

             WARSZTATY  Z FOTOGRAFII I OBRÓBKI ZDJĘĆ

Dnia 22.11.2018 roku w ramach projektu „Historia zatrzymana w kadrze”  w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej odbyły się warsztaty z fotografii i obróbki zdjęć  z panem Grzegorzem Skrzyniarzem – pasjonatem fotografii.

W zajęciach brali udział uczniowie zaangażowani w projekt.

Na początku spotkania wszyscy powiedziedzieliśmy kilka słów o  swoich zainteresowaniach. Następnie mieliśmy okazję podziwiać różne rodzaje aparatów fotograficznych, które do tej pory widzieliśmy tylko  w starych filmach. Na własne oczy widzieliśmy m.in. aparat szpiegowski oraz aparaty na kliszę. Potem  pan Grzegorz opowiedział nam o najczęstszych błędach popełnianych w trakcie robienia zdjęć. Dowiedzieliśmy się, że w trakcie wykonywania fotografii należy zadbać o odpowiednie tło, światło i odpowiednie miejsce fotografowanego obiektu w kadrze. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych i wyruszyliśmy w plener, aby wykonać zdjęcia profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. Wykonywanie zdjęć na placu szkolnym dało wszystkim uczestnikom, czyli modelom i fotografom, wiele radości. Wykorzystaliśmy pozostałości jesiennego krajobrazu i pierwszy śnieg. Po skończonej sesji weszliśmy do budynku szkoły i omówiliśmy owoce naszej pracy. Następnie przeszliśmy do obróbki zdjęć  z wykorzystaniem ogólndostępnych programów. Na zakończenie spotkania powtórzyliśmy nabyte wiadomości.

 Warsztaty będą mile wspominane przez wszystkich uczestników.

                                                                                    Aleksandra Stojak

                                                                                 

 

czytaj dalej na temat: Warsztaty

Spotkanie z Policjantem

Utworzono dnia 25.11.2018

W czwartek 22 listopada 2018 gosicł w naszej szkole młodszy aspirant Pan Mariusz Nalepa z komisariatu policji w Tuchowie. Podczas spotkania z pierwszakami przybliżył im zasady poruszania się pieszych, dzieci po drodze, poboczach, chodniakach. Ważnym tematem, który poruszył...

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Policjantem

Igrzyska

Utworzono dnia 23.11.2018

Ubiegły  tydzień obfitował w sukcesy naszych  tenisistów stołowych. Podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Woli Lubeckiej uczniowie klasy VI-VII uzyskali awans do półfinałów powiatowych poprzez zdobycie: III miejsca w rozgrywkach indywidualnych dla Kacpra Zabawy i IV miejsca dla Oliwiera Kopacza oraz I miejsca w rozgrywkach drużynowych (Paweł Nosal, Kacper Zabawa, Oliwier Kopacz).

W półfinałach powiatowch Oliwier zdobył VIII miejsce, tym samym uzyskując awans do finału. Czekamy z niecierpliwościa na jego wyniki, gratulujemy i trzymamy kciuki!

czytaj dalej na temat: Igrzyska

Niepodległa do HYMNU

Utworzono dnia 11.11.2018

W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości nasza szkoła włączyła się w akcję wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. 9 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi szkoły zgromadzili się na auli szkolnej gdzi...

czytaj dalej na temat: Niepodległa do HYMNU

DZIEŃ PATRIOTYCZNY - 7.11.2018

Utworzono dnia 11.11.2018

7 listopada w naszej szkole obchodzony był DZIEŃ PATRIOTYCZNY. O godz. 10.30 spod szkoły w kierunku cmentarza wojennego ruszył Marsz Patriotyczny. Na cmentarzu wojennym odbył się Apel Pamięci, złożono wiązankę kwiatów oraz na grobach poległych żołnierzy zapalono...

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PATRIOTYCZNY - 7.11.2018

Certyfikat wojewódzki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny