Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Dzień Patrona

Utworzono dnia 01.12.2023

"Nie ma dzieci- są ludzie" to słowa Janusza Korczaka widniejące na naszej dekoracji z okazji Dnia Patrona. Jak co roku uczniowie przypominali sobie postać patrona, który zasłynął z działalności na rzecz praw dziecka oraz nowatorskiego podejścia pedagogicznego do swoich podopiecznych.  W tym dniu uczniowie oglądali animowaną ekranizację dzieła literatury dziecięcej jego autorstwa pt. "Król Maciuś I", która uczy nas, że bycie dorosłym nie zawsze jest łatwe, a podejmowanie decyzji wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności.

Oddziały przedszkolne oraz II klasa wykonały piękne i bardzo pracochłonne portrety Króla Maciusia oraz wraz z pozostałymi uczniami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami filmu we własnej osobie, czyli Królem oraz jego przyjaciółką księżniczką Klu-Klu.

Postawa i mądrość płynące ze słów i dzieł Janusza Korczaka powinny być wzorcem dla kolejnych pokoleń pedagogów, nauczycieli oraz rodziców.

 
czytaj dalej na temat: Dzień Patrona

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 26.11.2023

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Z tej okazji w piątek 24 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim "pluszowym przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe i wiele innych. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, które poprowadził najprawdziwszy miś. Poznały historię misiowego święta, wysłuchały bajki z misiem w roli głównej i bawiły się do znanych misiowych przebojów. W tym wyjątkowym dniu nie mogło również zabraknąć łakoci, które uwielbiają wszystkie misie. Ten dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom.

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Utworzono dnia 24.11.2023

Pierwsze miejsce naszej uczennicy Wiktorii Zabawy w II Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej Powiedzieć wiersz tak, żeby wszyscy się zasłuchali, a nie jedynie usłyszeli, jest bardzo trudno; potrafią to tylko nieliczni. 22 listopada w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, podczas którego Wiktoria Zabawa kolejny raz udowodniła, że ma ogromny talent recytatorski, zachwycając jury wierszem "Pieśń o fladze" K. I. Gałczyńskiego i sięgnęła tym samym po zwycięstwo. Konkurs odbywal się pod patronatem burmistrza Ryglic Pana Pawła Augustyna. W komisji konkursu zasiadały: Pani Irena Niedzielko - poetka i wieloletnia nauczycielka, Pani Marta Kozioł-dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach oraz Pani Anna Mikrut - dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gratulujemy Wiktorii sukcesu i życzymy kolejnych pięknych występów.

czytaj dalej na temat: Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Wizyta w teatrze

Utworzono dnia 16.11.2023

Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, sympatyczny kot, wartka akcja – pozwoliły uczniom z oddziału przedszkolnego oraz klasy drugiej na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną i lubianą baśń. A wszystko to podczas spektaklu „Jaś i Małgosia”, który obejrzeli w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Młodym widzom bardzo podobało się przedstawienie, które opowiada o relacjach międzyludzkich. Porusza temat smutku oraz problemu więzi rodzinnych, który rozwiązywany jest sprytem i inteligencją. Uczniowie kolejny raz zetknęli się też z najcenniejszymi wartościami w życiu, jakimi są przyjaźń oraz miłość. Zrozumieli, że warto je chronić i pielęgnować.

czytaj dalej na temat: Wizyta w teatrze

Wieczornica Patriotyczna

Utworzono dnia 12.11.2023

10 listopada, w przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Kościele Parafialnym w Kowalowej miała miejsce, kolejna już wieczornica patriotyczna pt. „Pociąg do wolności” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalowej. W uroczystości uczestniczyli...

czytaj dalej na temat: Wieczornica Patriotyczna

Ślubowanie

Utworzono dnia 11.11.2023

Dzień 9 listopada na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. W tym bowiem dniu w naszej Szkole odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka oraz starszaka. Dzieci z obydwu grup przedszkolnych, w obecności rodziców, wychowawców i pana dyrektora przedstawiły piękne akademie, a także obiecały być pilne, grzeczne i uśmiechnięte. Świetnie zdały egzamin śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wiersze. O tym jak głęboko do serca wzięły sobie powagę uroczystości świadczyły ich odświętne stroje, skupione miny, cisza panująca podczas pasowania. Każde dziecko zostało pasowane specjalną różdżką przez pana dyrektora Wacława Kołczaka. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców.

czytaj dalej na temat: Ślubowanie

Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 09.11.2023

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa…- słowami tej piosenki klasy 1-3 oraz Przedszkolaki rozpoczęli dzisiejszy dzień w „Bajkowej krainie,” przygotowanej przez Samorząd Uczniowski w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wszyscy przypominali sobie bajkowych bohaterów oraz zanurzali się w świecie magicznych historii - za sprawą piosenek, które zapraszały najmłodszych do wędrówki po pełnym uroku i tajemnic świecie baśni i bajek. Wielbiciele muzyki wsłuchiwali się i śpiewali razem z aktorami – naszymi uczniami, fascynujące piosenki o : krasnoludkach, Dorotce, Kaczce Dziwaczce, czarownicy, książkach i wielu innych bajkowych postaciach. Teksty piosenek, budująca atmosferę i napięcie muzyka, stojący przed oczami jak żywi bohaterowie bajek, różnorodne kompozycje, wzruszające i zabawne wykonania – to wszystko składało się na ten magiczny i wyjątkowy dzień. Były też zagadki sprawdzające znajomość bajkowych postaci wśród najmłodszych, które zadawali król i księżniczka. Elf i krasnoludek za każdą poprawną odpowiedź wręczali drobne pamiątki. Bajki nie tylko uczą, cieszą i bawią. Sprawiają także, że świat dziecka staje się wesoły, radosny i kolorowy. Czytajmy, bo naprawdę warto!

czytaj dalej na temat: Dzień postaci z bajek

"Słowa maja moc"

Utworzono dnia 04.11.2023

Kamil Szczepanik- Laureat Ogólnopolskiego Konkursy na Plakat „Słowa mają Moc” odebrał swoją długo oczekiwaną nagrodę! Konkurs plastyczny, w którym nasz uczeń zdobył III miejsce odbył się w ubiegłym roku szkolnym, ale oficjalne wręczenie nagród miało miejsce we wrześniu br. na Konferencji Naukowej w Gdyni – na którą Kamil został zaproszony. Osobiście w niej nie uczestniczył, ale z niecierpliwością czekał na dostarczenie nagrody. Kamilu – cieszymy się z Twojego sukcesu! Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych osiągnięć na polu artystycznym.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 68

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 165

W poprzednim miesiącu: 345

Wszystkich: 36695