Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Odblaskowa Szkoła- konkurs plastyczny

Utworzono dnia 10.11.2022

Droga koleżanko i kolego miły, jeśli idziesz drogą, to widoczny bądź, przypnij do plecaka znaczek odblaskowy, niech cię widzą wszyscy, co w pojazdach mkną.

Ref. Znaczki odblaskowe małe i błyszczące świecą ciepłym blaskiem, chronią nas, gdy mrok...

Słowa tej radosnej piosenki podkreślają jak ważne są znaczki odblaskowe, gdy poruszamy się po jezdni po zmroku. Doskonale o tym wiedzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dowodem na to jest liczny udział uczniów kl. I-III w konkursie plastycznym na Najciekawszy Znaczek Odblaskowy. Konkurs ten został zorganizowany w ramach akcji Odblaskowa Szkoła. Przygotowane przez dzieci znaczki były piękne, kolorowe i przede wszystkim odblaskowe. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością, starannością i zaangażowaniem. Jury miało naprawdę "twardy orzech do zgryzienia". Ostatecznie wyłoniono trzy pierwsze miejsca, a także dwa wyróżnienia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

czytaj dalej na temat: Odblaskowa Szkoła- konkurs plastyczny

Odblaskowa Szkoła- spacer po okolicy

Utworzono dnia 21.10.2022

Klasy I-III w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” zorganizowały odblaskowy spacer w terenie. Miał on na celu zapoznanie dzieci z najważniejszymi miejscami w naszej miejscowości przy, których należy zachować szczególną ostrożność.

czytaj dalej na temat: Odblaskowa Szkoła- spacer po okolicy

Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 05.11.2022

4 listopada w naszej szkole zawitała bajkowa atmosfera. Aby zachęcić najmłodszych do czytania oraz zaakcentować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, uczniowie klasy V z radością wcielili się w role wybranych bohaterów bajkowych. Były Krasnoludki, Kot w butach, Czarownica, Księżniczka oraz Czerwony Kapturek. Uczniowie pod opieką Pani bibliotekarki odwiedzali młodszych kolegów i koleżanki rozdając im drobne słodkości. Wcześniej jednak należało wykazać się znajomością treści
bajek, których fragmenty były czytane przez bohaterów z ‘”Bajkowej Krainy”. Wydarzenie to przypomniało o różnych postaciach z bajek/baśni, które codziennie czekają w bibliotece szkolnej na spotkanie z czytelnikiem.
Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć oraz wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

czytaj dalej na temat: Dzień Postaci z Bajek

Odblaskowa Szkoła- odblaski dla Seniorów

Utworzono dnia 24.10.2022

Samorząd Uczniowski w ramach akcji Odblaskowa Szkoła przekazał seniorom naszej miejscowości elementy odblaskowe. Mamy nadzieję, że pomogą one być bardziej widocznymi na drodze! Dziękujemy Małopolskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Tarnowie za przekazanie elementów odblaskowych ????

 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 127

W tym miesiącu: 583

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 30681