Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 13.06.2022

Sukces w konkursie recytatorskim

    10 czerwca  odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały wysoko ocenione przez jury: Wiktoria Zabawa zajęła I miejsce natomiast Roksana Galas IV miejsce w tym konkursie.  Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Olimpiada Przedszkolaka

Utworzono dnia 07.06.2022

7 czerwca 6-cio osobowa reprezentacja z grupy starszaków wzięła udział w IX GMINNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKA. Dzieci miały okazję sprawdzić się w wielu różnych konkurencjach wymagających szybkości, sprawności ale także i precyzji. Każdy z naszych olimpijczyków dzielnie walczył o zwycięstwo. Najważniejsza jednak w tym dniu była dobra zabawa, której z pewnością nie zabrakło. Mali sportowcy wrócili do swojego przedszkola z uśmiechami na twarzach, ogromem nagród i złotym medalem.

Warsztaty chemiczne

Utworzono dnia 31.05.2022

We wtorek 31 maja starsza grupa przedszkolna miała okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych przygotowanych przez Panią Justynę Czerkies. Podczas warsztatów dzieci miały okazję obserwować wiele interesujących doświadczeń i eksperymentów, które niejednokrotnie budziły ich zachwyt. Oprócz uważnej obserwacji każdy chętny przedszkolak mógł również czynnie uczestniczyć w zajęciach.

Konkurs Piosenki Religijnej

Utworzono dnia 21.05.2022

Gratulujemy naszemu zespołowi "Stokrotki" zdobycia III miejsca w kategorii zespoły oraz solistce Julii Pędrak pięknego wykonania piosenki "Ukulele" i zdobycia II miejsca w tegorocznym już XXV Konkursie Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być" ????

 
czytaj dalej na temat: Konkurs Piosenki Religijnej

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

Utworzono dnia 12.05.2022
12 maja, uczniowie klasy trzeciej pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów z OPERONEM 2022. Zmierzyli się z językiem polskim, matematyką oraz przyrodą. Choć mają dopiero po 10 lat, stanęli przed pierwszym w ich życiu ważnym sprawdzianem, który miał...
czytaj dalej na temat: OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

Sprzątanie Świata

Utworzono dnia 09.05.2022

W ramach obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, klasa 4 udała się na sprzątanie świata. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki wyruszyliśmy sprzątać naszą miejscowość. Akcja przebiegła sprawnie i szybko, dzięki pięknej pogodzie. Wszyscy dobrze się bawili, ale jednocześnie była to wyjątkowa okazja do dania przykładu innym.

"Rzepka"

Utworzono dnia 08.05.2022

W ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek, 4 maja, uczniowie klasy trzeciej, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Celem jej było zdobycie wiedzy o Julianie Tuwimie- autorze wielu znanych wierszy dla dzieci, które zapisały się w historii literatury polskiej. 

Pani bibliotekarka w ciekawy sposób przedstawiła krótką biografię poety oraz pięknie przeczytała uczniom kilka wierszy: „Okulary”, „Skakanka”, „Kotek”. Uczestnicy wysłuchali również nagrania wiersza „Ptasie radio”. Największym powodzeniem cieszył się wiersz „Rzepka”, do którego większość dzieci wykonała też ilustracje. Uczniowie nie mogli sobie darować również inscenizacji tego wiersza. Bez przygotowania, z ogromną radością naśladowali niektórych bohaterów utworu. Finał był zaskakujący! ☺ Wspólny wysiłek pozwolił wyrwać ogromne warzywo. Ten humorystyczny przykład pokazał, że trzecioklasiści uważnie uczestniczyli w lekcji, a wiersze Tuwima na długo pozostaną w ich pamięci. 

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Utworzono dnia 02.05.2022

"Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie"
Świadomi znaczenia tych słów uczniowie naszej szkoły dnia 2 maja 2022 roku przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą uchwalenie  pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy rządowej zwanej powszechnie Konstytucją 3 Maja. Konstytucja ta uchwalona 3 maja 1791 roku miała na celu zreformować kraj i uratować go przed klęska kolejnych rozbiorów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.  
 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 89

W tym miesiącu: 15

W poprzednim miesiącu: 358

Wszystkich: 29051