Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Odblaskowa Szkoła- wykonywanie odblasków

Utworzono dnia 12.10.2022

Miesiąc październik to doskonały czas na poprawienie swojej widoczności na drodze! Uczniowie na zajęciach z wychowawcami oraz technice wykonywali własne elementy odblaskowe. Mamy nadzieję, że w okresie kiedy szybko zapada zmrok będą one służyły poprawie naszego bezpieczeństwa na drodze.

czytaj dalej na temat: Odblaskowa Szkoła- wykonywanie odblasków

Wycieczka do Tarnowa

Utworzono dnia 18.10.2022

18 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili dwa wyjątkowe miejsca w Tarnowie. 

Pierwszym z nich była wystawa pająków i skorpionów.

Przewodnik w bardzo oryginalny sposób opowiadał o życiu pajęczaków oraz starał się obalić niesprawiedliwe - dla tych w dużej większości nieszkodliwych dla człowieka stworzeń - mity. Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bezpiecznej odległości najbardziej egzotyczne okazy ptaszników,  słynną “czarną wdowę”, czy świecącego w ciemności skorpiona, a nawet wziąć do ręki Emilkę ;> 

Drugim miejscem było centrum nauki i techniki “Pasaż Odkryć”.

Podczas prelekcji poznawali eksponaty związane z powstaniem świata, historię Tarnowa i najwybitniejszych jej naukowców i teoretyków. Mieli okazję zobaczyć Tarnów z lotu ptaka, pobawić w Dj-a, czy zmierzyć się z pikselami. W tzw. Machinarium wykorzystywali  umiejętność logicznego myślenia i pracy zespołowej. Mogli również za pomocą interaktywnego lustra wcielić się w naukowca, budowlańca, czy malarza. Nie zabrakło również odrobiny astronomii- podczas interaktywnego seansu w mini-planetarium odwiedziliśmy planety naszego układu słonecznego oraz przyjrzeliśmy się gwiazdozbiorom. Wycieczka była pełna interesujących treści, a jej dopełnieniem była wspaniała, słoneczna pogoda :)  

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 18.10.2022

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników oświaty. To również dzień, w którym szczególnie doceniajmy naszych nauczycieli i wychowawców.

W piątek 14 października społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Kowalowej zgromadziła się na uroczystej akademii podkreślając, jak ważna jest edukacja w życiu człowieka.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie klas 5, 6 i 7 przygotowali i przedstawili z tej okazji tematyczny i ciekawy program artystyczny.

Życzymy wszystkim pracownikom oświaty samych sukcesów, zapału i radości  w kształtowaniu nowego pokolenia. Pamiętajmy o tym, że każdy uczeń by mógł rozwinąć skrzydła, potrzebuje nauczyciela, który wskaże mu drogę.

 
czytaj dalej na temat: Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Sówki w leśniczówce

Utworzono dnia 17.10.2022

SÓWKI W LEŚNICZÓWCE 

Starsza grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę do leśniczówki w Joninach. Dzięki bardzo ciekawym zajęciom przeprowadzonym przez Panią Monikę Słotę, przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Ten edukacyjny spacer po lesie został zakończony wspólnym ogniskiem. Dzieciaki otrzymały także małe upominki od pani leśnik. To była udana wyprawa! ????

 

Dyktando Niepodległościowe

Utworzono dnia 10.10.2022

Ortograficzni mistrzowie szkoły

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.                    

29 września uczniowie zmierzyli się z tekstami przygotowanymi w ramach tego ogólnopolskiego  konkursu.

Najlepsze wyniki uzyskali – Aleksandra Kita i Kacper Firmuga.

Gratulujemy wiedzy i ortograficznego wyczucia, życzymy dalszych sukcesów. 

czytaj dalej na temat: Dyktando Niepodległościowe

Światowy Dzień Uśmiechu

Utworzono dnia 09.10.2022

7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, który zachęca do jak najczęstszego uśmiechania i czynienia dobrych uczynków. To również okazja do wyrażania radości i niesienia pomocy innym.

A uśmiech? Jest nie tylko wyrazem szczęścia…Śmiejące twarze wydają się ładniejsze, przyjaźniejsze, ciekawsze. Uśmiech może też poprawić samopoczucie, a odwzajemniony daje radość na cały dzień.

I tak było u nas. Wszyscy, pomimo zmęczenia, które towarzyszyło po całym tygodniu, staraliśmy  się jak najwięcej dać  z siebie. Chcieliśmy, by te ostatnie chwile przed rozpoczynającym się weekendem, wniosły piękne spojrzenia, bezinteresowny uśmiech i radość życia. W końcu : „Śmiech to zdrowie”.  Życzymy wszystkim w tym, ale i nie tylko w tym dniu – Nieschodzącego Uśmiechu z Twarzy☺

 

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 28.09.2022

Po raz drugi w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tegorocznej akcji dzieci czytały wiersze autorstwa Jana Brzechwy. Ważnym elementem tego wydarzenia było nie tylko głośne czytanie ale także uważne słuchanie, gdyż później dzieci miały okazję sprawdzić się odpowiadając na pytania dotyczące treści wysłuchanych wierszy. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

czytaj dalej na temat: Dzień Głośnego Czytania

Spotkanie z policjantem

Utworzono dnia 25.09.2022

 

Dnia 23 września 2022r. uczniów kl. 1-3 odwiedził pan policjant – asp. Mariusz Nalepa. Celem
spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole, na ulicy i w domu. Policjant rozmawiał
z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po jezdni oraz o zagrożeniach wynikających z
nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podkreślał też bardzo ważną rolę elementów
odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Pan policjant przypomniał również zasady
jakich należy przestrzegać w kontaktach z obcymi ludźmi. Uczniowie otrzymali też cenne informacje
na temat zagrożeń płynących z sieci oraz odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu. Uczestnicy
spotkania z wielką uwagą słuchali wystąpienia pana policjanta, o czym świadczyły liczne pytania
kierowane w stronę prowadzącego . Bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło
umundurowanie oraz wyposażenie policjanta, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby.
Było dużo emocji, zachwytu, pytań a także obowiązkowo – pamiątkowe zdjęcie.
Jesteśmy wdzięczni panu policjantowi za poświęcony czas, cenne rady i wskazówki.
DZIĘKUJEMY!

Narodowe Czytanie

Utworzono dnia 18.09.2022

W dniu 15.09.2022 r. nasza szkolna społeczność wzięła udział w NARODOWYM CZYTANIU. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa.

W tym roku odbyło się wspólne czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza - w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji.

W przygotowaniach pomagali uczniowie klasy 7 i 8, którzy przeczytali na scenie takie ballady jak: ,,Romantyczność”, ,,Pani Twardowska” oraz ,,Świtezianka”. 

Po przeczytaniu utworów, nasza widownia mogła sprawdzić swoją wiedzę w krótkim teście, który został przygotowany przez P. Krystynę Kłos. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi, uczestnicy mogli zdobyć słodką nagrodę.

 

 

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 127

W tym miesiącu: 583

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 30681