Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

P. Krystyna Kita...kolejny etap życia

Utworzono dnia 01.09.2023

30 sierpnia 2023r. posiedzeniem Rady Pedagogicznej rozpoczęliśmy ostatnie przygotowania do nadchodzącego nowego roku szkolnego. Jednym z akcentów było pożegnanie przechodzącej na świadczenie kompensacyjne nauczycielki języka polskiego Pani Krystyny Kita. W tej uroczystej...

czytaj dalej na temat: P. Krystyna Kita...kolejny etap życia

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Utworzono dnia 06.08.2023
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY Komplet książek uczniowie otrzymają w szkole. Plecak lub tornister. Piórnik, a w nim: - ołówek, - pióro /najlepiej ze stalówką, na naboje/, - temperówka, - gumka do mazania, - nożyczki / z zaokrąglonymi...
czytaj dalej na temat: WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Ostatnie pożegnanie...

Utworzono dnia 10.07.2023

Z głębokim żalem i smutkiem przekazujemy wiadomość, że w dniu 09.07.2023 odeszła od nas długoletnia, emerytowana nauczycielka naszej szkoły Ś.P. ANNA PANCERZ z domu ONIK. Całe swoje życie zawodowe związana była z naszą szkołą jak również z Kowalową. Życzeniem Ś.P....

czytaj dalej na temat: Ostatnie pożegnanie...

Zakończenie roku szkolnego

Utworzono dnia 23.06.2023

Ostatni dzień roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęliśmy od mszy, po której udaliśmy się na uroczyste zakończenie roku szkolnego do szkoły. Odchodzący ósmoklasiści z pocztu sztandarowego przekazali go swoim następcom w pięknej ceremonii przekazania i zaprzysiężenia. Po tym doniosłym wydarzeniu przyszedł czas na przemówienie specjalnego gościa- burmistrza Pawła Augustyna, który pogratulował nam wysokich wyników w nauce i życzył udanych wakacji. Kolejnym punktem były programy artystyczne klasy VII i VIII, której występ był podziękowaniem dla szkolnej społeczności i pożegnaniem z uczniami i nauczycielami. Wyczekiwane przez wszystkich świadectwa, wyróżnienia, podziękowania i nagrody za całoroczną ciężką pracę były ostatnim etapem przed rozpoczęciem zasłużonego wakacyjnego odpoczynku. Ósmoklasistom życzymy sukcesów w szkołach średnich, tak samo wysokich (jeśli nie wyższych!) wyników na świadectwach oraz spełnienia planów i marzeń. A dla naszych uczniów bezpiecznych, zdrowych, wesołych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! 

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku szkolnego

Sukces Kamila Szczepanika

Utworzono dnia 23.06.2023

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy V – Kamil Szczepanik, został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Plakat „SŁOWA mają moc” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spośród 500 prac, nasz uczeń zdobył III miejsce i wygrał nagrodę o wartości 1000 zł. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas Konferencji Naukowej „SŁOWA mają moc” w dniu 16 września 2023r. w Gdyni- na którą Kamil został zaproszony. Zwycięska praca była niesamowita, a przesłanie bardzo piękne i dojrzałe. Składamy Laureatowi MOC GRATULACJI i życzymy dalszych sukcesów!

czytaj dalej na temat: Sukces Kamila Szczepanika

POZNAJ POLSKĘ - projekt MEiN

Utworzono dnia 02.06.2023

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” szkoła nasza uzyskała wsparcie finansowe z budżetu państwa w wysokości 599z zł z przeznaczeniem na wycieczkę szkolną związaną z priorytetowymi obszarami...

czytaj dalej na temat: POZNAJ POLSKĘ - projekt MEiN

Wycieczka do Ciężkowic

Utworzono dnia 22.06.2023

19 czerwca przedszkolaki z grupy starszej wybrały się do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Dzieci pod okiem przewodników zwiedziły muzeum, poznały ciekawostki ze świata przyrody. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję podziwiać bogate zbiory muzeum– ponad 200 gatunków zwierząt, między innymi: niedźwiedzia, łosia wilka czy rysia. Poruszając się po interaktywnej podłodze, mogliśmy odszukać zwierzęta i rośliny występujące w przyrodzie. Kolejną atrakcją była podróż interaktywnym statkiem głębinowym, podczas której mogliśmy zapoznać się z rybami występującymi w rzece Białej oraz z zagrożeniami które na nie czyhają. Cała grupa uczestniczyła także w lekcji o nietoperzach, podczas której wzbogaciliśmy swoją wiedzę o życiu tych ciekawych ssaków. Następnie odwiedziliśmy Park Zdrojowy. Dzieci mogły pobawić się na znajdującym się tam placu zabaw i zjeść pyszne lody.

????

 

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Ciężkowic

Rabkoland

Utworzono dnia 21.06.2023

19 czerwca to data, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie klas I-III. To właśnie wtedy miała się odbyć długo wyczekiwana wycieczka do Rabki Zdroju. Celem wycieczki była fabryka czekolady oraz park rozrywki "Rabkoland". Gdy wyczekiwany dzień w końcu nastał wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy i ekscytacją w sercu pojawiły się wczesnym rankiem w miejscu zbiórki, by chwilę później wraz ze swoimi opiekunami wyruszyć w drogę. Podróż przebiegała w miłej, radosnej i rozśpiewanej atmosferze. Gdy młodzi turyści dotarli do celu pierwszym punktem ich wyprawy była fabryka czekolady, w której dzieci poznały owoc kakaowca, wysłuchały jaka jest historia czekolady, zapoznały się z procesem jej wytwarzania a przede wszystkim samodzielnie wykonały własne czekolady i pralinki. Słodkim elementem tej wizyty była również degustacja słodkości. Drugim punktem wyprawy był park rozrywki "Rabkoland", który już od wejścia zachwycał kolorami, atrakcjami i miłą atmosferą. Tam dzieci spędziły wspaniale czas jeżdżąc na kolejkach, huśtając się na niesamowitych huśtawkach, kręcąc na karuzelach, pływając na pontonach, latając samolotami, a nawet obserwując świat z góry podczas jazdy w młyńskim kole. Ogrom dostępnych atrakcji sprawił, że uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy pomimo tego, że wiele z nich wymagało od nich odwagi. Dopełnieniem szczęścia były pyszne lody, koktajle owocowe i piękne pamiątki. Trudno było opuścić tak radosne i urocze miejsce.

czytaj dalej na temat: Rabkoland

Wycieczka do Inwałdu

Utworzono dnia 06.06.2023

30 maja klasa 4 i 5 udała się na wycieczkę do Inwałdu. Pierwszym punktem wyprawy była Warownia. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem, który opowiedział nam historię tego miejsca oraz oprowadził nas po dziedzińcu, sali tortur i średniowiecznych komnatach. Warto wspomnieć, że Warowni pilnował ogromny smok, który zionął ogniem. Następnie postanowiliśmy sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, więc udaliśmy się na naukę strzelania z łuku. Dla wszystkich była to świetna zabawa. Moc wrażeń dostarczyło nam kino 5D. Podczas wyprawy podziwialiśmy eksponaty i wystawy w Parku Miniatur, a po obiedzie poszliśmy z przewodnikiem do Dinolandii, gdzie poznaliśmy wiele gatunków dinozaurów. Na zakończenie zobaczyliśmy piękny, a zarazem cudowny Ogród Jana Pawła II. Koło godziny 20:00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszej Kowalowej.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Inwałdu

Konkurs Kaligraficzny

Utworzono dnia 27.04.2023

„Tekst kaligraficzny ma swój niepowtarzalny urok. Charakterystyczny kształt liter. Specyficzne odstępy miedzy nimi. Każda litera jest trochę inna, zależnie od tego ,obok jakiej litery stoi, co piszemy i jakie temu towarzyszą emocje. Odręczne pisanie dyscyplinuje człowieka i porządkuje sposób myślenia. Najważniejsze by ostatecznie tekst wyglądał estetycznie”. Prof. Wiktor Zin Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXII Konkursie Kaligraficznym "O Złote Pióro", który jest organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Rajbrocie. Patronem konkursu został Aleksander Fredro i to właśnie w I etapie uczestnicy wybierali fragmenty "Zemsty" lub "Ślubów panieńskich". Nasi uczniowie wykonali piękne i staranne prace, a do II etapu zakwalifikowały się: Kinga Drąg, Monika Poznańska, Karolina Sikorska, Oliwia Szponder z klasy VIII oraz Wiktoria Rusiecka z klasy VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a dziewczynom życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu!

czytaj dalej na temat: Konkurs Kaligraficzny

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 39

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 451

W poprzednim miesiącu: 464

Wszystkich: 35152