Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Ślubowanie

Utworzono dnia 11.11.2023

Dzień 9 listopada na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. W tym bowiem dniu w naszej Szkole odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka oraz starszaka. Dzieci z obydwu grup przedszkolnych, w obecności rodziców, wychowawców i pana dyrektora przedstawiły piękne akademie, a także obiecały być pilne, grzeczne i uśmiechnięte. Świetnie zdały egzamin śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wiersze. O tym jak głęboko do serca wzięły sobie powagę uroczystości świadczyły ich odświętne stroje, skupione miny, cisza panująca podczas pasowania. Każde dziecko zostało pasowane specjalną różdżką przez pana dyrektora Wacława Kołczaka. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców.

czytaj dalej na temat: Ślubowanie

Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 09.11.2023

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa…- słowami tej piosenki klasy 1-3 oraz Przedszkolaki rozpoczęli dzisiejszy dzień w „Bajkowej krainie,” przygotowanej przez Samorząd Uczniowski w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wszyscy przypominali sobie bajkowych bohaterów oraz zanurzali się w świecie magicznych historii - za sprawą piosenek, które zapraszały najmłodszych do wędrówki po pełnym uroku i tajemnic świecie baśni i bajek. Wielbiciele muzyki wsłuchiwali się i śpiewali razem z aktorami – naszymi uczniami, fascynujące piosenki o : krasnoludkach, Dorotce, Kaczce Dziwaczce, czarownicy, książkach i wielu innych bajkowych postaciach. Teksty piosenek, budująca atmosferę i napięcie muzyka, stojący przed oczami jak żywi bohaterowie bajek, różnorodne kompozycje, wzruszające i zabawne wykonania – to wszystko składało się na ten magiczny i wyjątkowy dzień. Były też zagadki sprawdzające znajomość bajkowych postaci wśród najmłodszych, które zadawali król i księżniczka. Elf i krasnoludek za każdą poprawną odpowiedź wręczali drobne pamiątki. Bajki nie tylko uczą, cieszą i bawią. Sprawiają także, że świat dziecka staje się wesoły, radosny i kolorowy. Czytajmy, bo naprawdę warto!

czytaj dalej na temat: Dzień postaci z bajek

"Słowa maja moc"

Utworzono dnia 04.11.2023

Kamil Szczepanik- Laureat Ogólnopolskiego Konkursy na Plakat „Słowa mają Moc” odebrał swoją długo oczekiwaną nagrodę! Konkurs plastyczny, w którym nasz uczeń zdobył III miejsce odbył się w ubiegłym roku szkolnym, ale oficjalne wręczenie nagród miało miejsce we wrześniu br. na Konferencji Naukowej w Gdyni – na którą Kamil został zaproszony. Osobiście w niej nie uczestniczył, ale z niecierpliwością czekał na dostarczenie nagrody. Kamilu – cieszymy się z Twojego sukcesu! Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych osiągnięć na polu artystycznym.

Wizyta w teatrze

Utworzono dnia 26.10.2023

W dniu 24.10.2023r. najstarsi uczniowie naszej szkoły udali się do Tarnowa na niesamowity spektakl Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Mieli okazję zobaczyć sztukę pt. "Zemsta" Aleksandra Fredry. Wszystkich zachwyciła sceneria, kostiumy oraz gra aktorska. Uczniowie udali się również na spacer po Tarnowie wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Ryglicach, gdzie zaczerpnęli trochę wiedzy o tym mieście.

Sówki w Pasażu Odkryć

Utworzono dnia 26.10.2023

25 października grupa starszaków Mądre Sówki wyruszyła w podróż do Tarnowa. Celem wycieczki była wizyta w Pasażu Odkryć. Jest to miejsce niezwykle interesujące, rozwijające wyobraźnię i pobudzające do działania. Jedną z atrakcji była wizyta w planetarium, gdzie dzieci miały okazję poznać bliżej cały układ słoneczny, kosmos, a nawet odbyć podróż rakietą. Drugą z atrakcji był udział w warsztatach ekologicznych, podczas których dzieci samodzielnie wykonały ekologiczne kule do kąpieli oraz szampony do włosów. Na koniec czekała na dzieci atrakcja w postaci zwiedzania eksopzycji naukowych. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły badać otaczającą je rzeczywistość. A wiemy, że najlepszym sposobem na naukę i odkrywanie świata jest samodzielne działanie. Wizyta w Pasażu Odkryć przyniosła wiele wrażeń, a także była dużą dawką wiedzy.

czytaj dalej na temat: Sówki w Pasażu Odkryć

Odblaski dla seniorów i mieszkańców

Utworzono dnia 24.10.2023

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” Samorząd Uczniowski przekazał seniorom naszej miejscowości elementy odblaskowe. Już po raz kolejny mamy to szczęście, że możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach! Dziękujemy Małopolskiemu Ośrodkowi Ruchu...

czytaj dalej na temat: Odblaski dla seniorów i mieszkańców

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 14.10.2023

Dzień Edukacji Narodowej ustanowiony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wykładowców i dyrektorów.

W tym roku przypadła szczególna, bo 250 letnia rocznica założenia Komisji, która odmieniła oblicze oświaty w Polsce. Uroczyste akademie, które organizowane są w tym dniu mają szczególny charakter, zarówno dla uczniów, jak i samych nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Po ceremoniale pocztu sztandarowego prowadzonym przez nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i powitaniu zgromadzonych przez Dyrektora Szkoły nastąpiła część artystyczna akademii, która tym razem przybrała formę angażującą całą społeczność szkolną. Młodzi artyści zaprezentowali fragmenty programów telewizyjnych, których głównymi bohaterami byli nauczyciele - "Twoja twarz wygląda znajomo"- w którym uczniowie musieli odgadnąc kogo przedstawia zdjęcie z dzieciństwa, "Familiadę", gdzie zmierzyły się rodziny Mądralińskich i Milusińskich, oraz "Jaka to melodia", w ktorej wszyscy odgadywali piosenki związane ze szkołą. Po zakończeniu tej części nastąpiły podziękowania skierowane do pani Krystyny Kity. Samorząd Uczniowski wręczył jej kwiaty oraz pamiątkowy pergamin podpisany przez wszystkich uczniów i nauczycieli. Jak co roku Dyrektor wręczył nagrody dla najbardziej zasłużonych i zaangażowanych nauczycieli, a następnie oddał głos przewodniczącemu Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu - panu Tadeuszowi Augustynowi, który podziękował wszystkim nauczycielom za wkład pracy oraz w imieniu Burmistrza Ryglic wręczył Nagrodę Dyrektora. Podziękowania również złożyła Rada Rodziców wręczając panu Dyrektorowi kwiaty. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim nauczycielom zdrowia, radości, wytrwałości, spełnienia i zadowolenia z efektów pracy.

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej

NOWY NUMER TELEFONU SZKOŁY

Utworzono dnia 12.10.2023
Od 1 listopada nastąpi całkowia zmiana numetru telefonu szkoły.   Nowy numer telefonu :   534 098 343
czytaj dalej na temat: NOWY NUMER TELEFONU SZKOŁY

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 54

W poprzednim tygodniu: 56

W tym miesiącu: 179

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 37007