Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 5:

"Barwy Ojczyste"

Utworzono dnia 23.05.2019

Dnia 17.05.2019 roku w Szkole Podstawowej im. Batalionu Barbara Armii Krajowej w Pawęzowie odbyła się gala finałowa VII edycji małopolskiego konkursu Barwy Ojczyste.
Barwy Ojczyste to konkurs literacki, w którym zadaniem uczesników było napisanie wiersza: o dowolnej budowie lub akrostyk, w którym należało wyrazić swoje osobiste refleksje na temat hasła JESTEM POLAKIEM. W 2019 roku do zmagań konkursowych przystąpiło 118 uczniów z całego województwa. Na uroczystą galę wręczenia nagród zaproszono autorów 18 najlepszych prac. Bo słodkim poczęstunku i obejrzeniu montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły w Pawęzowie nastąpiła najbardziej emocjonująca część spotkania - ogłoszenie wyników. Uczennica naszej szkoły - Aleksandra Stojak zdobyła wyróżnienie w kategorii wiersz o budowie dowolnej!

FESTYN RODZINNY 26.05.2019

Utworzono dnia 25.05.2019
DZIEŃ  MAMY  I  TATY połączony z FESTYNEM RODZINNYM m.in. zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn, kiełabasa z grilla animator zabaw i wiele innych atrakcji 26 maja /niedziela/ godz. 14.00 ZAPRASZAMY    
czytaj dalej na temat: FESTYN RODZINNY 26.05.2019

Przegląd Spektakli Profilaktycznych

Utworzono dnia 19.05.2019

Dnia 14 maja w Ryglicach odbył się III Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych "Wolni od.." Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna "Zamaskowani" z VIII klasy, w której skład weszli: Aleksandra Lasota, Michał Nowak, Sylwia Kozioł, Patryk Słota, Karolina Gotfryd, Albert Mosoń, Aleksandra Stojak oraz Kamil Niziołek. Przedstawili autorski spektakl pt."Świat stanał na głowie". Spektakl opowiadał o problemach młodzieży w dzisiejszym świecie. Grupa zdobyła II miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Historia zatrzymana w kadrze-c.d

Utworzono dnia 19.05.2019

Uczniowie biorący udział w projekcie "Historia zatrzymana w kadrze" mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z fotografii pod okiem p. Grzegorza Skrzyniarza.

Sukcesy sportowe i nie tylko

Utworzono dnia 12.05.2019

Serdecznie gratulujemy naszym drużynom piłkarskim zajęcia III miejsc w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców oraz Gminnych Igrzyskach Dzieci. 

Sukces odniosła również nasza uczennica Aleksandra Stojak zajmując III miejsce w XI Powiatowym Konkursie Przysłów Niemieckich "Sprichwort-Wahrwort" w Skrzyszowie. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 12.05.2019

6 maja klasa czwarta i szósta pojechały do Krakowa. Pierwszym punktem podróży był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema- sensorycznego parku edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki oraz lekcja o ciśnieniu. Odkrywali ukryte kolory, poznawali tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego, probowali biegac w kole chomika i wiele innych. Kolejnym przystankiem był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie oglądali najrożniejsze rośliny, krzewy i drzewa z najodleglejszych zakątków Ziemi.  Wycieczkę zakończyła wizyta w Historylandzie- interaktywnym centrum odkrywania historii Polski, gdzie  dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom uczniowie poznawali najważniejsze wydarzenia z historii kraju, mogli nauczyć się wiązać węzeł knagowy, czy zagrać na trąbce hejnał mariacki. Wycieczka była bardzo udana, o czym świadczyły dopisujące humory w drodze powrotnej. 

Motyle

Utworzono dnia 07.05.2019
W naszej szkole odbył sie konkurs plastyczny "Wiosna budzi motyle do życia". Na konkurs zostało zgłoszonych 24 prace. Wszystkie prac były śliczne, pomysłowe, starannie wykonane i oryginalne. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników jednakowo i każdy z nich otrzymał wyróżnienie. 

Konkurs KRUS - rozstrzygnięcie

Utworzono dnia 07.05.2019
Z przesłanych przez szkołę prac komisja rozstrzygająca konkurs o bezpieczeństwie na wsi wybrała pracę Kacpra Firmugi, jako zasługującą na wyróżnienie. Gratulujemy!
czytaj dalej na temat: Konkurs KRUS - rozstrzygnięcie

Konkurs Wielkanocny

Utworzono dnia 16.04.2019

Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryglicach odbył się konkurs na "Pisankę ludową i plastykę obrzędową." Oddział Przedszkolny wziął udzial w konkursie przygotowując palmę oraz koszyczek wielkanocny w barwnymi pisankami. Miło nam poinformować,  że przedszkolaki za swoją pracę konkursową otrzymały wyróżnienie.

Wolontariat świątecznie

Utworzono dnia 16.04.2019
Szkolne Koło Wolontariatu stworzyło paczkę Wielkanocną dla Jagódki Stradomskiej (Samorząd koordynuje zbiórkę zakrętek, z których dochod przeznaczony jest na leczenie dziewczynki) oraz odwiedził p. Jana Przybyłę.
czytaj dalej na temat: Wolontariat świątecznie

Certyfikat wojewódzki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny