Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

ROK SZKOLNY 2022/2023 ROZPOCZĘTY

Utworzono dnia 03.09.2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej rozpoczęli rok szkolny 2022/2023 Mszą Świętą, na którą Pierwszoklasiści  przyszli już z plecakami. Po liturgii,  ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Wszystkim zebranym na nowy rok szkolny oraz...

czytaj dalej na temat: ROK SZKOLNY 2022/2023 ROZPOCZĘTY

Rozpoczęcie roku szkolnego

Utworzono dnia 31.08.2022

1 września 2022 * godz. 8.50 - wyjście sprzed budynku szkoły na Mszę Św. inaugurującą nowy rok szkolny * godz. 9.00 - Msza Św. w Kościele Parafialnym w Kowalowej * po Mszy Św. - przejscie do szkoły * rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 - aula szkolna * spotkanie klas z...

czytaj dalej na temat: Rozpoczęcie roku szkolnego

WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY

Utworzono dnia 13.08.2022

Niedługo rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023.

Największe emocje przeżywac będą uczniowie klasy pierwszej. Kilka niezbędnych elementów szkolnej wyprawki pierwszoklasisty: Komplet książek /uczniowie otrzymają w szkole/  – we wrześniu uczniowie wypożyczą z...

czytaj dalej na temat: WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY

Konkurs Kaligraficzny

Utworzono dnia 24.06.2022

10 czerwca w Rajbrocie odbył się XXI Konkurs Kaligraficzny, którego finalistką została uczennica klasy VIII Weronika Bazia, serdecznie gratulujemy!

miniOlimpiada Chemiczna

Utworzono dnia 22.06.2022

Na zakończenie nauki chemii w tym roku szkolnym, uczniowie klasy VII wzięli udział w miniOLIMPIADZIE CHEMICZNEJ. Zmagania były dwuetapowe . Pierwsze, indywidualne zadanie polegało na rozwiązaniu interaktywnego quizu. Zebrane punkty sumowały się i trafiały na konto trójosobowych drużyn. Kolejny etap to praktyczne zadania, z którymi uczniowie zmagali się współpracując z kolegami  z drużyny.  Rywalizacja była zacięta, ale co ważniejsze, takie aktywności mają pokazać, że nauka przez zabawę jest możliwa i  jest bardzo efektywna. 
Dziękuję wszystkim uczniom klasy VII na zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Innowacja metodyczna

Utworzono dnia 17.06.2022

Uczniowie klasy siódmej wzięli udział w innowacji metodycznej prowadzonej na zasadzie “Escape Room’u”- metody  łączącej w sobie zabawę, emocje, edukację i zaangażowanie w realizację wspólnego celu. 

Uczniowie w grupach rozwiązywali i przygotowywali zagadki w języku angielskim z pomocą narzędzi TIK oraz dostępnych podręczników i udostępnionych materiałów. Zadania miały formę rebusów, szyfrów, zagadek logicznych, zadań gramatyczno-leksykalnych. Samodzielnie przygotowali pokój świąteczny oraz korzystając z aplikacji tworzyli zadania dla przeciwnych drużyn. Duch konkurencji sprawił, że nieraz sami autorzy mieli problem z ich rozwiązaniem ;) Nie zabrakło również elementów kultury- w dniu patrona Irlandii- Świętego Patryka- jedna z grup z sukcesem odnalazła zakodowaną tęczę, na końcu której czekał na nich skarb Leprikona. Jednak najwięcej emocji wzbudziło wielkanocne poszukiwanie baaaardzo dobrze schowanych jajeczek, czyli Easter Egg Hunt, które odbyło się na zielonych terenach przyszkolnych. Poniżej fotorelacja ze zmagań:)

 

Księga Pełna Opowieści

Utworzono dnia 14.06.2022

"Księga pełna opowieści"- taki tytuł nosi projekt, który był realizowany w obecnym roku szkolnym w Publiczym Przedszkolu w Ryglicach oraz Szkole Podstawowej w Kowalowej. Autorkami projektu są dyrektor Publicznego Przedszkola w Ryglicach Małgorzata Siwek- Słomska oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kowalowej Magdalena Banach. W projekcie wzięła udział kl. VIII oraz zerówka ze Szkoły Podstawowej w Kowalowej a także grupa dzieci cztero i sześcioletnich z Publicznego Przedszkola w Ryglicach. Grupy, które były połączone w pary miały za zadanie wspólnie ułożyć swoją bajkę. I tak klasa VIII z Panią Magdaleną Banach i grupa sześciolatków z Ryglic wraz z Panią dyrektor stworzyli bajkę pt. Przygody skrzata Norberta". Natomiast zerówka z Kowalowej z Panią Kingą Janigą oraz czterolatki z Przedszkoka z Ryglic z Panią Małgorzatą Stec napisali bajkie pt. " Zaczarowany świat Anielki". Efektem końcowym było wspólne spotkanie wszystkich uczestników projektu, które miało miejsce 10 czerwca w Publiczym Przedszkolu w Ryglicach. Podczas tego spotkania przeczytano powstałe bajki. Dzieci miały również okazję do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych projektując okładki do tychże bajek. Największą jednak atrakcją tego dnia możliwość wspólnej zabawy wszystkich projektu. Nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz tańców.

Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 13.06.2022

Sukces w konkursie recytatorskim

    10 czerwca  odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały wysoko ocenione przez jury: Wiktoria Zabawa zajęła I miejsce natomiast Roksana Galas IV miejsce w tym konkursie.  Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Olimpiada Przedszkolaka

Utworzono dnia 07.06.2022

7 czerwca 6-cio osobowa reprezentacja z grupy starszaków wzięła udział w IX GMINNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKA. Dzieci miały okazję sprawdzić się w wielu różnych konkurencjach wymagających szybkości, sprawności ale także i precyzji. Każdy z naszych olimpijczyków dzielnie walczył o zwycięstwo. Najważniejsza jednak w tym dniu była dobra zabawa, której z pewnością nie zabrakło. Mali sportowcy wrócili do swojego przedszkola z uśmiechami na twarzach, ogromem nagród i złotym medalem.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 127

W tym miesiącu: 583

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 30681