Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Lista osób przyjętych do kl. 1 i oddziału ptrzedszkolnego.

Utworzono dnia 26.04.2022
Miło nam poinformować, że WSZYSTKIE zożone podania o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz do klasy 1 na rok szkolny 2022/2023 ZOSTAŁY ROZPATRZONE POZYTYWNIE.   Zgodnie z obowiazującym prawem /RODO/ nie możemy opublikować na stronie internetowej  listy osób...
czytaj dalej na temat: Lista osób przyjętych do kl. 1 i oddziału ptrzedszkolnego.

Akcja "Żonkile"

Utworzono dnia 22.04.2022

Akcja „Żonkile”

Nasza szkoła wzięła udział w dziesiątej, jubileuszowej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, upamiętniającej rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Przewodnim tematem akcji, w tym roku, jest Miłość.

W obchodach wzięli udział uczniowie klas 1-3. Starsi, wysłuchali opowiadania Pawła Beręsewicza  „Strasznie strasznie”- ukazującego niezwykle poruszającą     i pełną miłości historię relacji ojca i synka, w czasie trudnej dla nich sytuacji. Uczestniczyli również w rozmowie na temat wrażeń z wysłuchanego opowiadania oraz nazywali różne emocje, które się w nim pojawiały. 

W kolejnej części zajęć każdy uczeń samodzielnie wykonał żonkila – znak pamięci o powstaniu. 

Dlaczego żonkila? W czasie Powstania w Getcie Warszawskim, walczył Marek Edelman, który po wojnie przychodził pod pomnik Bohaterów Getta Warszawskiego w Warszawie i składał bukiet żółtych kwiatów – żonkili.

Wszyscy uczniowie, z dużym zaangażowaniem wykonali żółte kwiaty, na znak, że #ŁączyNasPamięć .

Dziękujemy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak Pięknej akcji oraz za otrzymane materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć.

#AkcjaŻonkile

 
czytaj dalej na temat: Akcja "Żonkile"

Dzień Czekolady

Utworzono dnia 14.04.2022

12 kwietnia to dzien idealny- Dzień Czekolady!

Świętując go dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada i z czego się składa a przede wszystkim degustowaliśmy jej różne rodzaje. Przygotowaliśmy także czekoladowe fondue, które było wyśmienite.

Przygotowania do Wielkanocy w przedszkolu

Utworzono dnia 14.04.2022

Ostatnie dni w grupie starszaków upłynęły bardzo pracowicie. Wszystko to za sprawą zbliżających się Świąt Wielkanocnych. ???????????? Obowiązkowym punktem na liście naszych zadań było malowanie pisanek. Przygotowaliśmy również świąteczne eko koczyszki, w których później znalazły się nasze barwne pisanki oraz zasialiśmy rzeżuchę. Wykonaliśmy również wesołe kurczaki, które przyozdobiły szkolny korytarz. Na koniec czekała nas miła niespodzianka. Wielkanocny zajączek ukrył na placu zabaw mnóstwo czekoladowych smakołyków. Z wielkim entuzjazmem wyruszyliśmy na poszukiwania, które okazały się bardzo owocne. Radości i śmiechu nie było końca.

Dzień bez plecaka

Utworzono dnia 07.04.2022

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 7 kwietnia przebiegł pod hasłem „Dzień bez Plecaka”. Polegał on na przynoszeniu artykułów szkolnych we wszystkim – tylko Nie w plecaku!

Walizki, kosze/koszyki, poduszki, opona, skrzynki na narzędzia, telewizor, klatki na zwierzęta, kuchenka dziecięca, nosidełko dla niemowląt, lodówka turystyczna, chlebak, jednostka komputera, różnego rodzaju torby - to tylko niektóre z pomysłów na dzisiejszy dzień. Była też hulajnoga, która ułatwiała transport przyborów szkolnych.

Do wspólnej zabawy włączyli się również nauczyciele, którzy swoje tradycyjne  torebki/torby zamienili na coś innego.

Wszyscy uczniowie, wykazując się dużą kreatywnością, pokazali, że tradycja, która dotarła do nas jest ciekawa i zabawna. Chociaż  czasami było niewygodnie, ale z pomysłem. 

Dziękujemy Wszystkim za prawie 100% zaangażowanie i wspólną zabawę☺

 

Nagrody w ramach programu Youngster

Utworzono dnia 01.04.2022
Miło nam poinformować, że uczennice klasy VIII, Lena Nowak i Amelia Pyc, zostały nagrodzone za aktywność i zaangażowanie podczas sesji on-line w języku angielskim, którą prowadził Russell Stannard, w ramach programu Youngster. Dziewczyny wykazały się komunikatywnością i...
czytaj dalej na temat: Nagrody w ramach programu Youngster

Powitanie Wiosny

Utworzono dnia 22.03.2022

21 marca, to kolejny wyjątkowy dzień w naszej szkole. Przeżywaliśmy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny,  ale również włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Zakładając kolorowe skarpetki – nie do pary, solidaryzowaliśmy się z chorymi, dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Wspólnie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły – przedszkolakami, pokazaliśmy, że „wszyscy jesteśmy różni, a ta różność, czyni nas wyjątkowymi”.

Dzisiaj również, Dzień Wagarowicza - zastąpiliśmy Dniem Wolnym Od Podręczników. Zgodnie z zapowiedzią SU, wszyscy uczniowie zostawili podręczniki w domu. Czy był możliwy taki sposób uczenia się? Oczywiście, że TAK! Nauczyciele prowadzący lekcje, udowodnili, że taka forma nauki, nie jest stratą czasu. Realizując podstawę programową , prowadzili też  zajęcia plastyczne, gdzie królowała Pani Wiosna, były krzyżówki, karty pracy oraz wiosenne zabawy muzyczno-ruchowe. Nie zabrakło też spaceru na świeżym powietrzu oraz poszukiwań oznak wiosny. Klasy  starsze między innymi oglądały prezentacje, związane tematycznie z dzisiejszym dniem ,  wykonywały  na chemii ciekawe doświadczenia,  a także rywalizowały ze sobą podczas zajęć na zewnątrz.  A wszystko dzięki łaskawym promykom słońca, które przygotowała nam Najpiękniejsza pora roku.

Wiosno – tak długo czekaliśmy!

Cieszymy się, że jesteś☺

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono dnia 21.03.2022

21 marca to pierwszy dzień Wiosny!

Ubrane w zielonych barwach przedszkolaki radośnie przywitały ten dzień. 

Chcąc na dobre pożegnać zimę obydwie grupy wyruszyły na  spacer razem z Panną Marzanną. Towarzyszyła im piękna pogoda i ciepłe słońce. 

Nie zabrakło w tym dniu także radosnych zabaw na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją było małe kino i bajka "Wiosna w dolinie Muminków". Obowiązkową pozycją był oczywiście pyszny popcorn w czasie seansu.

 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 89

W tym miesiącu: 15

W poprzednim miesiącu: 358

Wszystkich: 29051