Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wycieczka do Rzeszowa

Utworzono dnia 25.04.2023

Uczniowie naszej szkoły w dniu 21.04.2023 r. uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym celem wyprawy była Podziemna Trasa Turystyczna. Spacerując korytarzami pod powierzchnią rynku wraz z przewodnikiem, nasi uczniowie poznali historię nazwy Rzeszów, zobaczyli ekspozycję historyczno-edukacyjną oraz spróbowali swoich sił w różnorodnych łamigłówkach. Kolejnym punktem wycieczki był spacer ulicami Rzeszowa, gdzie zobaczyli wiele zabytków tego miasta. Wieczorem udali się do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego na piękny koncert orkiestry symfonicznej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Rzeszowa

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 23.04.2023

Dzień Ziemi w naszej szkole.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu przeprowadza się szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole obchodziliśmy to ekologiczne święto 20 kwietnia 2023r. – przypominając o potrzebie ochrony środowiska. W ramach działań przystąpiliśmy do akcji „Sprzątamy dla Polski”, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Dla Polski”. Akcja ta polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach. Bardzo aktywnie w tę akcje włączyli się uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami. Nie straszne były im rękawiczki oraz worki. Z dużym zaangażowaniem wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Ponadto, uczniowie na lekcjach informatyki poszerzali świadomość na temat ekologii. Rozwiązywali zestaw quizów Eduelo związanych z ochroną przyrody. Była to również ciekawa forma poszerzania zakresu wiedzy z tej dziedziny poprzez zabawę. Cały dzień o tym święcie przypominała nam gazetka ścienna wykonana na tę okazję oraz prelekcje, których uczniowie wysłuchali w klasach. To był piękny dzień – mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i odpowiednim postępowaniem wobec naszej Ziemi.

czytaj dalej na temat: Dzień Ziemi

Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Utworzono dnia 23.04.2023

19 IV 2023r. uczniowie naszej szkoły uczcili  rocznicę Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.
Młodsi uczniowie uczestniczyli w rozmowie na temat różnych emocji - między innymi tęsknoty, zaś klasy 4-8 wysłuchały prelekcji nt. wybuchu powstania. Następnie wspólnie z nauczycielami wszyscy wykonali symboliczne papierowe żonkile. Akcję co roku organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
W tym roku Akcja Żonkile 2023, miała na celu uczczenie pamięci o tragicznych wydarzeniach z okresu powstania. Zadedykowano ją cywilom przebywającym w kryjówkach w trakcie walk -  na strychach domów, w podziemnych bunkrach, a także w gruzach getta.

Włączając się w tę akcję, podkreśliliśmy, że #ŁączyNasPamięć.

czytaj dalej na temat: Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Wycieczka do Muzeum Lalek

Utworzono dnia 15.04.2023

Starsza grupa przedszkolna wybrała się do Muzeum Lalek w Pilźnie. Dzieci zostały oprowadzone po muzeum, a na każdym kroku czekały na nie różne niespodzianki m.in. słuchanie legend i baśni, mówiące ogromne lalki czy chatka wiedźmy znajdująca się na zewnątrz. Zwieńczeniem zwiedzania było wykonanie przez dzieci kukiełek wybranych przez nie postaci z bajek, które po zrobieniu starszaki zabrały do domu.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Utworzono dnia 27.03.2023

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-4 mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralno – muzycznym „ Przygody dzielnej Mai”. Wykonawcami była grupa teatralna „Fabuła” z Domu Kultury w Tuchowie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie. Bajka oraz cudowna i niepowtarzalna oprawa muzyczna zachwyciła wszystkich oglądających. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas na ten wyjątkowy występ. Pomimo, że byliśmy na Sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie – czuliśmy się jak w prawdziwym Teatrze :)

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Teatru

Warsztaty wykonywania tradycyjnych pisanek

Utworzono dnia 25.03.2023

24 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Panią Dorotę Kisiel – Szynal, autorkę mnóstwa wspaniałych dzieł. Artystka od wielu lat zaszczyca swoimi pracami konkursy gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe - odnosząc liczne sukcesy i zdobywając nagrody. Podczas spotkania z uczniami, Pani Dorota pokazała jak powstają tradycyjne pisanki oraz jak wykonać kwiaty z bibuły. Uczestnicy spotkania mogli własnoręcznie wydrapywać jajka zabarwione w cebuli. Zapoznali się też z różnymi narzędziami, które służą do takiej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ozdabianie jajek gorącym woskiem – każdy chciał spróbować tego zadania :) Pod bacznym okiem Pani Doroty powstawały też piękne kwiaty z bibuły, które można wykorzystać do robienia palm. Wszystkie prace wykonane samodzielne, uczniowie mogli zabrać do domu. Podczas warsztatów można było również podziwiać przepiękne prace naszej Artystki. Na koniec, każda klasa otrzymała od prowadzącej zajęcia, po dwie profesjonalne pisanki. Pani Doroto – serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i dzielenie się z nami swoimi umiejętnościami. Życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym :)

czytaj dalej na temat: Warsztaty wykonywania tradycyjnych pisanek

Turniej "Jeden z Dziesięciu"

Utworzono dnia 23.03.2023

Turniej matematyczno – przyrodniczy „Jeden z dziesięciu” Katarzyna Kaczka – I miejsce Oliwia Szponder – II miejsce 21 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej odbył się finał turnieju matematyczno – przyrodniczego. Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu ”Jeden z dziesięciu” została uczennica naszej szkoły – Katarzyna Kaczka. Oliwia Szponder zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: Turniej "Jeden z Dziesięciu"

Powitanie Wiosny

Utworzono dnia 21.03.2023

„Świat widziany przez różowe okulary? Tak, to możliwe!:) 21 marca cała społeczność szkolna włączyła się w radosne powitanie Wiosny. Kolorem dominującym w tym dniu był RÓŻOWY – zarówno w dekoracji klas, jak i elementach garderoby. Pojawiały się też opaski na włosy w tym kolorze oraz okulary przeciwsłoneczne. W opinii uczniów, świat widziany w wesołych barwach wydawał się bardziej optymistyczny i weselszy niż zazwyczaj. Mimo chłodu i lekkich opadów deszczu, w szkole było wiosennie i różowo. Ten radosny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania wszystkich klas na apelu, na którym Pan dyrektor przedstawił kilka ważnych informacji, włącznie z harmonogramem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Serdecznie też podziękował Wszystkim, za aktywne włączenie się w jego obchody. W tym również dniu klasy 1-8 włączyły się w przygotowania drugiego śniadania. I tu się dopiero działo! Piękne nakrycia, kanapki, sałatki, koreczki, deserki, naleśniki, konfitura – to wszystko prezentowały klasy pod opieką wychowawców - każda na swoim stole. Można z całą pewnością przyznać, że były to „śniadania marzeń”. W obchody tego dnia włączyły się również Przedszkolaki, które przygotowywały kolorowe kompozycje z owoców. Powstawały ludziki, pojazdy oraz kwiatuszki. Każdy tworzył według własnej inwencji. Był też czas na nieśpieszne delektowanie się wszystkimi pysznościami. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za wspólne zorganizowanie dzisiejszego dnia. Było naprawdę Różowo, Smacznie i Wesoło. Wiosno, jak dobrze, że już jesteś :D

czytaj dalej na temat: Powitanie Wiosny

Konkurs recytatorski

Utworzono dnia 17.03.2023

Wiktoria Zabawa – III  miejsce w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim

    10 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Zabawa – wzięła udział w tym konkursie w kategorii - recytacja. Piękne wykonanie wiersza Juliusz Słowackiego „Hymn” (Bogurodzica, dziewica...) zostało nagrodzone III miejscem. Gala wręczenia nagród odbędzie się 24 marca, ale już dziś gratulujemy naszej mistrzyni sukcesu i ogromnego talentu.

czytaj dalej na temat: Konkurs recytatorski

Prelekcja z KRUS-u

Utworzono dnia 12.03.2023

10 marca uczniowie uczestniczyli w prelekcji poprowadzonej przez pracownika KRUS, dotyczącej zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Obejrzeli również film edukacyjny na temat zagrożeń niebezpiecznymi substancjami. Prelegent poinformował także zebranych o możliwości wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Jesteśmy dumni z naszych uczniów za aktywność oraz dojrzałe wypowiedzi. A teraz ? zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie.

czytaj dalej na temat: Prelekcja z KRUS-u

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 39

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 451

W poprzednim miesiącu: 464

Wszystkich: 35152