Menu główne

Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
Szkoła w Kowalowej istnieje już od ponad 130 lat...
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
Aktualności

Wielki sukces Karola

W dniu 16 kwietnia trzech uczniów z klasy trzeciej : Karol Zając, Kacper Zabawa i Maksymilian Stepek wzięło udział 
w „ II GMINNYM TURNIEJU WIEDZY PRZYRODNICZEJ DLA  UCZNIÓW  II i III KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY RYGLICE”. 
Konkurs odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej. Nasz uczeń Karol Zając zdobył pierwsze miejsce i tym samym zapewnił nam organizację III TURNIEJU  w przyszłym roku szkolnym.

konkursy wielkanocne

Również i w tym roku nasi uczniowie chetnie przygotowywali plastykę obrzędową związaną z wielkanocą. Koszyków z pisankami, palm i jajek malowanych dstarczyliśmy mnóstwo do Ośrodka Kultury w Ryglicach. 

Największy sukces odniosła Wiktoria Kramarczyk z kl.VI jajkami ozdabianymi w tradycyjny sposób. Nagrody otrzymała w Ryglicach i  Tarnowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości. Rodzicom dziękujemy za pomoc i wspieranie konkursów.

Wielkanoc 2015

Niech radosne Allejuja będzie ostoją miłości i wiary. 

Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia. 

Zapisy do oddziału przedszkolnego

Informuję, że w dniach od 27 marca do 10 kwietnia 2015 r. będą prowadzone zapisy dzieci do Oddziału Przedszkolnego  na rok przedszkolny 2015/2016. Pragnę przypomnieć,  że obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci urodzone w 2010r. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na zapisanie dziecka do naszego Oddziału Przedszkolnego, bardzo proszę o wypełnienie „Karty zapisu dziecka do Oddziału Przedszkolnego”. Wypełnione i podpisane przez obojga rodziców karty, proszę złożyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Kowalowej  w godzinach od 8.00 – 15.00.

Rusza II Amatorska Liga Piłki Nożnej

Zapraszamy do udziału w rozgrywkach sportowych piłki nożnej – drużyny amatorskie.

Zgłoszenie prosimy przesyłać na adres: mariusz.baszczewski@vp.pl

Start: 24 kwietnia 2015.

Żółto-zielony konkurs wiosenny

W piątek na dolnym korytarzu odbyła się prawdziwa zielono- żółta uczta dla oczu i podniebienia. Wszystkie klasy oraz oddział przedszkolny stanęły na wysokości zadania i z pomocą rodziców przygotowały pomysłowe potrawy. 

Rekonstrukcja historyczna

W poniedziałek 16.III odwiedzili nas członkowie Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”, by zaprezentować  pokaz historyczny „Rzymskie imperium i tradycje antyku”.

W programie znalazła się również prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pokaz pojedynków, gry i zabawy plebejskie, narzędzia tortur oraz zostały przedstawione główne zasady prawa rzymskiego.

Żółto – zieloni

Samorząd Uczniowski wraz ze świetlicą szkolną ogłaszają konkurs na wystrój stołu i ubiór w kolorach wiosny: żółto – zielonych. 

Konkurs odbędzie się 20.III. 2015r.(piątek).

 

 

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego

11.III w naszej szkole odbyła się nietypowa, dodatkowa lekcja wychowania fizycznego. Dziewczęta z klas IV – VI wzięły udział w zajęciach z aerobiku, które poprowadziła pani Magdalena Kwiek.

Rozstrzygnięcie konkursu „Kukiełka z drewnianej łyżki”

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs na kukiełkę z drewnianej łyżki. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, a w szczególności  przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Wykonano aż 55 kukiełek. Pojawiły się postacie z różnych bajek m.in.

Informacja o konkursach

Szkoła Podstwowa ogłasza dwa ciekawe konkursy dla wszystkich mieszańców Kowalowej: uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych swoją miejscowością. Obydwa konkursy rozstrzygnięte bedą przed majowym festynem rodzinnym. Poniżej szczegółowe informacje - regulaminy.

Pierwsza pomoc

Uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w zajęciach w ramach programu wpieranego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "Ratujemy i uczymy ratować". Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Ogłoszenie

Animator sportu p.M.Baszczewski zaprasza chętne dzieci na wyjazd na basen i na lodowisko w ramach zimowych sportowych  zajęć na feriach. Wyjazdy planowane są na czwartek i piątek 26 i 27 luty. Szczegóły u organizatora i w sekretariacie szkoły.

Koszt wyjazdu na basen: 10 zł/2 godziny + koszt przejazdu (180 zł/ bus). Prosimy  pamiętać o obowiązkowym czepku.

Koszt wyjazdu na lodowisko: 6 zł/2 godziny + wypożyczenie łyżew 8zł/2 godziny  + koszt przejazdu (180 zł/ bus).

Wyjazd spod szkoły o godzinie 9.00 zarówno w czwartek jak i w piątek.

 

Arkadiusz finalistą konkursu tematycznego z historii

    Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Arkadiusz Zając, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, konkursu tematycznego z historii „Wielcy Polacy – wybitni generałowie”, otrzymując tym samym tytuł FINALISTY.     

III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dzisiejszy III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Winter Wonderland"  przeniósł nas do zimowej krainy, w której rozbrzmiewały świąteczne melodie. Wysłuchaliśmy interpretacji znanych i lubianych przebojów: "Jingle Bell Rock", "Jingle Bell", "Santa Claus is coming to town", czy "Christmas Time". Jury, które oceniało talent wokalny uczestników zdecydowało, iż lauretami w kategorii klas IV-VI będą:

Bal karnawałowy

Dnia 10 lutego odbyła się w naszej szkole „Zabawa Karnawałowa”. Wszyscy tańczyli w rytmie ulubionych dziecięcych przebojów oraz chętnie uczestniczyli w organizowanych dla nich konkursach. Najmłodsi uczestnicy zabawy wystąpili w różnorodnych strojach, skrzętnie przygotowanych przez rodziców. Były m.in. wróżki księżniczki, rycerze, piraci, kowboje i wiele innych postaci z bajek.

Prelekcje o przyrodzie

W dniu 05.02.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z p. Patrycją Łabuz – Walczak z zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Polichtach.

Podsumowanie I okresu roku szkolnego 2014/15

Szczegółowe wyniki śródrocznej klasyfikacji uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Wyróżnieni wg klas:

Kl. I: Bazia Weronika, Kaczka Małgorzata, Oleś Radosław, Słaby Ewelina, Kita Piotr

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Dziś po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Internetowy Teatr dla szkół" obejrzeli spektakl. „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (tłumaczenie: Stefania Beylin, reżyseria: Jan Tomaszewicz, muzyka: Piotr Hertel).

Dzień Babci i Dziadzia

 W czwartek  22 stycznia 2015 do Szkoły Podstawowej w Kowalowej przybyło około 70 seniorów. Przyszli na zaproszenie wnucząt, które wystawiły dla nich jasełka i program artystycznych. Dzieci przygotowały też okolicznościowe gazetki i prezenty dla dziadków. Bawiły również muzyką, piosenką i dowcipem. Rada Rodziców zajęła się stroną kulinarną. Wszystko po to, aby to święto było wyjatkowe.

Strony