Menu główne

Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
Szkoła w Kowalowej istnieje już 140 lat...
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
Aktualności

III miejsce - trzeci rok z rzędu

 5 listopada 2015 po raz trzeci w Pleśnej naszej zespół muzyczny wyśpiewał trzecie miejsce. Uczniowie w repertuarze przygotowali dwie pieści żołnierskie.

Szkołę reprezentowali: Sylwia Kozioł, Małgorzata Złotnik, Karolina Gotfryd, Natalia Oleś, Mateusz Słaby, Maksymilian Stepek, Michał Nowak, Marcin Mosoń i Grzegorz Mosoń (klarnet).

"Orlikowy" turniej piłki nożnej

23.10.2015 w Pleśnej odbył się gminny finał XVI Turnieju Piłki Nożnej „ Z Podwórka na Stadion”. Szkołę Podstawową w Kowalowej  w kategorii U-12 reprezentowali uczniowie: Kamil Niziołek, Albert Mosoń, Kacper Mosoń, Kamil Wierzgacz, Karol Bęben,  Jakub Drąg, Maksymilian Duda, Michał Piątek Słota. Chłopcy wywalczyli I miejsce,  strzelając 4 bramki ( K. Niziołek  i K. Wierzgacz strzelili po2 gole).

Książki Naszych Marzeń

Nasza szkoła przystąpiła do projektu rządowego „Książki naszych marzeń”.

W jego ramach otrzymaliśmy możliwość zakupu książek do biblioteki szkolnej za kwotę 1629,18 zł: w tym 1300 zł z projektu - pozostałe 329,18 zł. wkład własny. Zakupione książki to bajki i baśnie dla dzieci najmłodszych, opowiadania dla starszych uczniów oraz lektury. Dla biblioteki to bardzo cenne ilościowo i jakościowo uzupełnienie księgozbioru.

Uwaga!

Zmiana terminu spotkania z rodzicami!

Rodziców zapraszamy na piątek  27 listopada 2015 na godzinę 15.00.

W planie zebranie ogólne na auli, prelekcja dietetyka, spotkanie z wychowawcami.

 

 

Postaw na Rodzinę - czwartkowe spotkania w Szkole Podstawowej

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków  na czwartkowe spotkania w Szkole Podstawowej w Kowalowej, organizowane w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”.

 

Tematyka warsztatów:

Marzycielska Poczta

 23 października w ramach zajęć świetlicowych zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję "Marzycielska Poczta". Dzieci  z klas 0-III wykonały kolorowe obrazki, kartki a strszi z kl.IV-VI pisali listy. Wszystkie kartki i listy zostały przekazane chorym dzieciom, które właśnie uwielbiją czytać listy  i otrzymywać rysunki.

Wycieczka na cmentarz wojskowy w Kowalowej

Zbliiża się dzień Wszystkich Świętych, porządkujemy i upiekszamy groby naszych bliskich zmarłych, modlimy się za nich - wszystko po to, aby pamięć o nich przetrwała. 

W tygodniu poprzedzającym to święto uczniowie klasy VI i VI porządkowali cmantarz wojskowy w Kowalowej. Zapalono znicze, odmówiono modlitwę za spoczywjących tam żołnierzy.

Również młodsze klasy odwiedziły tę nekropolię.

A.Kozak

Szkolny etap konkursu recytatorskiego

Zapraszamy uczniów kl.I-III i kl. IV-VI do udziału w szkolnych eliminacjach do IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, które odbędą się 10 listopada 2015r.

Uczestnika obowiązuje pamięciowe opanowanie i piękne wyrecytowanie jednego wiersza o tematyce patriotycznej (ojczyzna, przyroda, polska mowa, czasy wojenne...)

Zgłoszenia przyjmują wychowawcy lub p.Kita.

Zapraszamy!

Rozstrzygniecie konkursu "Najpiękniejszy bukiet z darów jesieni"

Konkurs cieszył się większa popularnością wśród młodszych dzieci (31 prac), niż wśród starszych uczniów (9 prac). Wszystkie prace były zgodne z tematyką, niektóre wyrózniały się dużą pomysłowością. Bukiety oceniono w dóch kategoriach:

klasy 'O"-III

  • miejsce I: Kacper Firmuga
  • miejsce II: Karolina Wolska
  • miejsce III: Piotr Wójcik
  • wyróżnienia: Monika Poznańska, Kacper Stec
  • nagroda specjalna dyrektora: Dawid Cius

klasy IV-VI

JUBILEUSZ 140-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALOWEJ

W środę - 14 października 2015 - obchody Święta Edukacji Narodowej w  Szkole Podstawowej w Kowalowej były wyjątkowe. A to dlatego, że w bieżącym roku roku przypada  jubileusz 140-lecia istnienia. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli władz lokalnych, byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz absolwentów.

Zaproszenie

 Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Kowalowej serdeczne zapraszają absolwentów, uczniów i ich rodziców oraz przyjacół i partnerów szkoły na

Święto Edukacji i Jubileusz 140-lecia Szkoły.

Wycieczka do Rzeszowa

W piątek- 2 października 2015 - uczniowie kl. I-VI zwiedzali stolicę Podkarpacia.Najpierw dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza radiowego i zwiedzili siedzibę Radia Rzeszów. Następnie historię miasta przybliżyli przewodnicy z podziemnej trasy turystycznej, oprowadzając dzieci po podziemiach rynku. Kolejną atrakcją był pokaz  fontanny multimedialnej usytuaowanej w okolicy Filharmonii Rzezowskiej.

Konkurs LOP-u

Święto Pieczonego Ziemniaka

 W piękny wrześniowy czwartek odbyło się, obchodzone już od lat, święto pieczenia ziemniaków. Towarzyszło mu wiele atrakcji związanych z jesienią i piekną - jeszcze letnią pogodą. Były zabawy i mecze na orliku, rozgrywki na bulodromie, tańce na trawie i zumba. Młodsze klasy wykonały z ziemniaków i innych owoców jesieni zwierzątka, pieczątki.

Rozpoczęliśmy rok szkolny

1 września 2015

Mszą św. w kościele parafialnym zainaugurowaliśmy  nowy rok szkolny. Naukę w Szkole Podstawowej w Kowalowej  podejmuje 93 dzieci w wielu od 4 do 12 lat.

Życzymy im wielu sukcesów edukacyjnych i niezapomnianych wrażeń podczas zdobywania wiedzy.

Z okazji nowego roku szkolnego odczytano fragmenty listów z MEN i Rzecznika Praw Dziecka.

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Informujemy, że  pakiet pomocy dydaktycznych rocznego przygotowania dla przedszkolaka (ćwiczenia,karty pracy, prace plastyczne) został zamówiony i będzie do odbioru na 1 września. Koszt około 115 zł. Dodatkowo nauczyciel prosi o wyposażenie dziecka w następujące pozycje:

Lista rzeczy dla przedszkolaka:

- pantofle,

- strój do ćwiczeń (koszulka, spodenki) w woreczku,

- kredki ołówkowe,

- kredki świecowe,

- pisaki,

- ołówek,

- gumka,

- temperówka,

- klej,

- nożyczki,

- farby plakatowe,

Zakończyła się II Amatorska Liga Piłki Nożnej

W piątek - 07.08.2015- odbyło się podsumownaie rozgrywek piłkarskich twających od kilku mięsięcy na orliku w Kowalowej.  II Amatorską Ligę PIłki Nożnej honorowmy patronatem objął Burmistrz Ryglic - Bernard Karasiewicz, który osobiscie wręczał dyplomy i puchary nagrodzonym. Pan Burmistrz  podziękował zawodnikom za sportowe zangażowanie i za dawanie dobrego przykładu młodym, którzy coraz częsciej wybierają wirtualne  gry i sporty. 

Zapraszamy do gry – bulodrom już otwarty!

W słoneczny lipcowy czwartek (16.07.2015) przy Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się pierwszy  turniej petanque.

Nowa atrakcja Kowalowej - bullodrom

Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły  oraz mieszkańców Kowalowej  i gminy Ryglice na rozgrywki na nowootwieranym boisku do gry w petanque. Dwa tory do gry w bule zostaną otwarte w czwartek o godzinie 12.00. Liczymy, że dopisze pogoda i uczestnicy nowej dyscypliny sportu.

Podręczniki na nowy rok szkolny

Podajemy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

Przypominamy, że rodzice uczniów klasy I, II i IV nie kupują ani podreczniów, ani ćwiczeń. Są one objęte dotacją celową państwa. Jedynie wyjęte od tego dofinansowania są katechizmy  do nauki religi w szkole.

Prosimy o zapoznanie sie z wykazem i i uwagami.

Szkolny wykaz podęczników

Strony