Menu główne

Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
Szkoła w Kowalowej istnieje już od ponad 130 lat...
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
Aktualności

Ogłoszenie

Animator sportu p.M.Baszczewski zaprasza chętne dzieci na wyjazd na basen i na lodowisko w ramach zimowych sportowych  zajęć na feriach. Wyjazdy planowane są na czwartek i piątek 26 i 27 luty. Szczegóły u organizatora i w sekretariacie szkoły.

Koszt wyjazdu na basen: 10 zł/2 godziny + koszt przejazdu (180 zł/ bus). Prosimy  pamiętać o obowiązkowym czepku.

Koszt wyjazdu na lodowisko: 6 zł/2 godziny + wypożyczenie łyżew 8zł/2 godziny  + koszt przejazdu (180 zł/ bus).

Wyjazd spod szkoły o godzinie 9.00 zarówno w czwartek jak i w piątek.

 

Arkadiusz finalistą konkursu tematycznego z historii

    Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Arkadiusz Zając, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, konkursu tematycznego z historii „Wielcy Polacy – wybitni generałowie”, otrzymując tym samym tytuł FINALISTY.     

III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dzisiejszy III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Winter Wonderland"  przeniósł nas do zimowej krainy, w której rozbrzmiewały świąteczne melodie. Wysłuchaliśmy interpretacji znanych i lubianych przebojów: "Jingle Bell Rock", "Jingle Bell", "Santa Claus is coming to town", czy "Christmas Time". Jury, które oceniało talent wokalny uczestników zdecydowało, iż lauretami w kategorii klas IV-VI będą:

Bal karnawałowy

Dnia 10 lutego odbyła się w naszej szkole „Zabawa Karnawałowa”. Wszyscy tańczyli w rytmie ulubionych dziecięcych przebojów oraz chętnie uczestniczyli w organizowanych dla nich konkursach. Najmłodsi uczestnicy zabawy wystąpili w różnorodnych strojach, skrzętnie przygotowanych przez rodziców. Były m.in. wróżki księżniczki, rycerze, piraci, kowboje i wiele innych postaci z bajek.

Prelekcje o przyrodzie

W dniu 05.02.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z p. Patrycją Łabuz – Walczak z zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Polichtach.

Podsumowanie I okresu roku szkolnego 2014/15

Szczegółowe wyniki śródrocznej klasyfikacji uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Wyróżnieni wg klas:

Kl. I: Bazia Weronika, Kaczka Małgorzata, Oleś Radosław, Słaby Ewelina, Kita Piotr

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Dziś po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Internetowy Teatr dla szkół" obejrzeli spektakl. „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (tłumaczenie: Stefania Beylin, reżyseria: Jan Tomaszewicz, muzyka: Piotr Hertel).

Dzień Babci i Dziadzia

 W czwartek  22 stycznia 2015 do Szkoły Podstawowej w Kowalowej przybyło około 70 seniorów. Przyszli na zaproszenie wnucząt, które wystawiły dla nich jasełka i program artystycznych. Dzieci przygotowały też okolicznościowe gazetki i prezenty dla dziadków. Bawiły również muzyką, piosenką i dowcipem. Rada Rodziców zajęła się stroną kulinarną. Wszystko po to, aby to święto było wyjatkowe.

Góra Grosza

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Towarzystwa "Nasz Dom" - "Góra Grosza". Dzięki gromadzonym przez dzieci "grosikom" pomagamy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzeniu i dofinansowaniu domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka. Oto wyniki tegorocznej zbiórki:

Wyniki konkursu matematycznego

Julia Nowak, uczennica klasy VI, dnia 13.01.2015r. reprezentowała naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Matematycznym na etapie rejonowym. Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Julia osiągnęła wysoki wynik punktowy: 20pkt./ 28 pkt. na 90 uczestników zajęła 14 miejsce. Jednak wynik okazał się niewystarczający, aby przejść do etapu wojewódzkiego (zaledwie zabrakło 1 punktu).

Siatkarki na podium

 

 Drużyna dziewczyn  w składzie; Julia Nowak, Nikola Sikorska, Wiktoria Kramarczyk, Aneta Myszkowska i Patrycja Liszka zajęły II miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej.

GRATULUJEMY!

Konkurs na anioły rozstrzygnięty

W I Gminnym Konkursie "Anioły są takie..." organizowanym przez Szkołę Podstawową w Joninach  równorzędne II miejsca otrzymali: Radosław Oleś kl.I, Natalia Oleś i Wiktoria Kałon z klasy IV oraz Nikola Sikorska - uczennica kl.VI. Wyróżniono prace jeszcze Amelii Pyc kl.I i Alana Sępka kl.III.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i figurki aniołków.

Zmiana terminu konkursu

Z uwagi na problemy organizacyjne jednej ze szkół III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Winter Wonderland" zostaje przeniesiony na 12 lutego 2015 roku. Pozostałe postanowienia regulaminu nie ulegają zmianie.

Za utrudnienia przepraszamy. 

Organizatorzy
 

Święta tuż tuż...

 
"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy..."
 

Mikroskop za baterie

W grudniu Szkoła Podstawowa w Kowalowej otrzymała  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego bardzo nowoczesny mikroskop (wart ponad 600 zł). Jest to nagroda za zbiórkę baterii. W tym roku szkoła oddała 20 kg tych niebezpiecznych odpadów.

Wszystkim, którzy przynosili zużyte baterie do biblioteki szkolnej - dziękujemy.

Na akcji zyskało  środowisko ale  i uczniowie, dla których mikroskop będzie świetną pomocą dydaktyczną.

„Pod skrzydłami anioła”

Jak co roku – uczniowie naszej szkoły brali udział w ósmej już edycji Przeglądu Działań Artystycznych – „Pod skrzydłami anioła” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. W ramach przeglądu uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym – „Moja kartka bożonarodzeniowa”, konkursie literackim – wierszy autorskich (Natalia Oleś, Marcelina Liszka i Aleksandra Stojak) oraz w konkursie piosenki świątecznej – „Na anielską nutę” (Małgorzata Złotnik, Natalia Oleś).

Reprezentowały szkołę w recytatacji

27 listopada 2014r. w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

  1. Aleksandra Lasota, kl. IV
  2. Natalia Oleś, kl. V
  3. Sylwia kozioł, kl. IV

Gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów w dalszym pogłębianiu tajników pięknej recytacji.

K.Kita

Arkadiusz w kolejnym etapie konkursu historycznego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI - Arkadiusz Zając, zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu tematycznego z historii,  „Wielcy Polacy – wybitni generałowie”.

Zabawa andrzejkowa

 

W piątek, 27 listopada w naszej szkole odbyły się tradycyjne Andrzejki. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Nie obyło się bez licznych wróżb.  Wróżbom towarzyszyła muzyka,  taniec, liczne zabawy oraz słodkie nagrody. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

K.Janiga

Drzewo genealogiczne - rozstrzygniecie konkursu

Konkurs „MOJE RODZINNE DRZEWO GENEALOGICZNE" rozstrzygnięty.

galeria zdjęć

          26.XI.201  jury w składzie p. dyrektor Anna Nowak, p. M. Słonina oraz p. M. Banach podjęło decyzje o przyznaniu nagród i wyróżnień uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie „MOJE RODZINNE DRZEWO GENEALOGICZNE „.

Strony