Menu główne

Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
Szkoła w Kowalowej istnieje już 140 lat...
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dnia 23 .09. 2016r. Do naszej szkoły przyjechał Pan policjant Mariusz Nalepa. Przypomniał dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drodze i podkreślił, jak ważną rolę spełnia noszenia odblasków. Było to bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Mamy nadzieję, że dzieci będą przestrzegały wszystkich wskazówek udzielonych im podczas spotkania.

"Żegnaj lato na rok..."

To już kolejny rok, jak nasza społeczność szkolna żegna lato pod hasłem: Święto pieczonego ziemniaka.

22 września barwnym korowodem udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie na samym początku uczennice z klasy VI przedstawiły „historię ziemniaka”.

Nie zabrakło również ziemniaczanych zagadek przygotowanych przez ucznia klasy III.

A potem? Potem – to już wszyscy wspaniale się bawili rywalizując w ziemniaczanych zawodach:

(rzucanie, obieranie, sadzenie, slalom, omijanie...itp)

nowy rok szkolny

 

 

 

 

Wszystko ma swój czas...

Dobiega czas wakacji i kończy się też czas mojej pracy w Kowalowej. Z tej to okazji chciałam serdecznie podziękować wszystkim osobom, które poznałam w tych 4 latach, zarówno uczniom (tym obecnym jak i absolwentom), ich rodzicom, partnerom szkoły i wszystkim, którzy pomagali w funkcjonowaniu placówki, dbali o jej dobry wizerunek.

Jubileusz kapeli W KUŹNI U KOWALA

 

 Z okazji Jubileuszu  wszystkim muzykom kapeli 

Zakończenie roku szkolnego

 „Talent jest darem uniwersalnym,

ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać.

Nie bój się być najlepszy.” 

Paulo Coelho

Nasze Asy 2015/16

Rajd na Liwocz

W ostatnim tygodniu nauki szkolnej, we wtorek szkolne koło turystyczne zorganizowało pieszy rajd na Liwocz. Jest to najwyższy szczyt na Pogórzu Ciężkowickim wznoszący się 562 m n.p.m.  i leżący w miejscowości Brzyska. Od Kowalowej jest to około 20 km, więc na rajd zapisali się tylko wprawieni turyści. I tak dzielna „jedenastka” wraz z opiekunami  - p. Darkiem Słabym i p.

Czerwcowa wycieczka szkolna

17 czerwca 2016 odbyła się szkolna wycieczka, w  której wzięło udział 46 dzieci i 4 opiekunów. Plan zwiedzania obejmował trzy miejsca: Sanok – Muzeum Budownictwa Ludowego, Krosno –  Centrum Dziedzictwa Szkła i Stępinę – Schron Kolejowy.

V Gminny Przegląd Twórczości Plastycznej Szkół Podstawowych i Gimnazjów

W słoneczny czerwcowy dzień  odbył się wernisaż V Gminnego Przeglądu Plastycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Ośrodku Kultury w Ryglicach. Wystawa była konkursem zwieńczającym całoroczną pracę uczniów kl. I-III, IV – VI i gimnazjów. Młodzi artyści wykazali się kreatywnością i dużą weną twórczą.

II miejsce w konkursie języka angielskiego

W dniu 25 maja uczniowie klasy II - Ewelinka Słaby, Małgosia Kaczka i Radek Oleś wzięli udział w V Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Zalasowej dla klas II i III. Tym razem uczniowie zmagali się w trzech konkurencjach. Podczas pierwszej, druzynowo rozwiązywali zadania związane z kulturą Wielkiej Brytani oraz zadania z zakresu znajomości języka.

Organizacja Dnia Dziecka

Informujemy, że 1 czerwca 2016  organizowany jest w Szkole Podstawowej w Kowalowej Dzień Dziecka. Uczniowie przychodzą bez zesztów i podręczniów. Plan zajęć przedstawia się następująco:

wyróżnienia i nagroda w konkursie plastycznym

  W marcu w naszej szkole gościli przedstawiciele KRUS-u i PIP-u z informacją o konkursie i prelekcją o bezpieczeństwie. Zainteresowali oni przede wszystkim młodszych uczniów, którzy pzygotowali ponad 20 fajnych prac o tematyce niebezpiecznych zabaw w goospodarstwie. Rysunki zostały dostarczone do Tarnowa i tamtejsze jury postanowiło wyróżnić dwójkę naszych uczniów z klasy I: Monikę Poznańską i Kacpra Steca.

Mamy Mistrza Logicznego Myślenia!

  10 maja 2016 r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej  VII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV i V. Naszą szkołę reprezentowali:z klasy IV: Maksymilian Stepek i  Karol Zając, a z klasy V: Kamil Niziołek i Michał Nowak.

konkurs kaligraficzny

Dnia 29.04.2016 (piątek) w Gimnazjum im. Antoniny Prorokowej w Rajbrocie odbył się Finał XV Wojewódzkiego Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro”.

Podziękowanie za pomoc

Podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w zbiórkę zakrętek dla chorego dziecka.  W  tym roku zakętki odbierał p.Rafał Sokulski i przekazywał rodzinie Kubusia. W sumie uzbieraliśmy 25 dużych (120-litowych) worków zakrętek: 16 w I semestrzei 9 do końca kwietnia.

Akcja  się kończy, gdyż dzieci potrzebujących jest wiele. W dodatku kształcimy postawy ekologiczne w naszych domach.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarowy Dzień Ziemi. W naszej szkole tego dnia Szkolne Koło LOP zorganizowało:​​ ​​

-Wystawę plakatów wykonanych przez uczniów pod tytułem: „Ratujmy naszą Ziemię”

-Konkurs na „Ekozabawkę”,

-Przestawienie „Sprawa dla ekologa” nawiązujące do problemu śmieci i sposobów radzenia sobie z nimi,

III Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczej

W dniu 7 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się III Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu była nasza szkoła oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wspieranie uzdolnień uczniów oraz kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody.

Uwaga! Ekokonkurs!

SZKOLNE KOŁO LOP OGŁASZA KONKURS POD HASŁEM

„NAJCIEKAWSZA EKOZABAWKA”

 

Prace wykonujemy z surowców wtórnych,

przynosimy do szkoły dn. 20.04.2016r.

ZABAWA W TEATR

W pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2016r.  zorganizowano w naszej szkole  obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca. Z tej okazji zaproszono Pana Pawła Kumięgę  - aktora teatralnego

1 dzień wiosny w SP w Kowalowej

Pierwszy dzień wiosny nie rozpieszczał  wiosenna aurą, ale atmosfera w szkole była radosna. Na cały dzień zaplanowano ciekawe zajęcia.

Strony