Menu główne

Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
Szkoła w Kowalowej istnieje już od ponad 130 lat...
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
Aktualności

Zapraszamy na narodowe czytanie "Trylogii"

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kowalowej zaprasza rodziców, seniorów i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu "Trylogii" - Henryka Sienkiewicza. Wspólne czytanie fragmentów "Trylogii" odbędzie się w naszej szkole 8 września 2014 o godz 11.50 - 12.50 na auli. Poprzedzi je prezentacja multimedialna o Henryku Sienkiewiczu.

Zapraszamy!

Dziękujemy za wieloletnią pracę

Człowiek w swym życiu etapów ma wiele
Są narodziny, szkoła, wesele.
A kiedy stanie u bram dorosłości
zaczyna pracę – ku swej radości.
Ta praca daje mu satysfakcję...
chociaż nie zawsze szef  ma rację.
Są chwile miłe, radości i smutki,
człowiek raz duży, raz jest malutki.
Lecz wszystko zawsze swój koniec ma
Także i praca nie wiecznie trwa.
Wtedy to człowiek myśli z zachwytem:

Zakończył się wakacyjny kurs języka angielskiego

Przez 4 pierwsze tygodnie wakacji odbywał się wakacyjny kurs języka angielskiego prowadzony  przez Amerykankę -Lindsay Mann. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych: młodsi klasy 0-III oraz starsi. Podczas zajęć uczniowie musieli sami porozumiewać się z wolontariuszką, wykonywać polecenia, grać się i bawić. Oprócz klasycznych zajęć językowych uczniowie przygotowywali przedstawienia: Czerwony Kapturek, Trzy małe świnki  i Kraina Lodu.

Rusza I Amatorska Liga Piłki Nożnej

Zapraszamy do udziału w rozgrywkach sportowych piłki nożnej  w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza od to U-18  (roczniki od 1996 do 1999) oraz druga grupa wiekowa od rocznika1995 i starsi (bez limitu górnej granicy wiekowej).

Zgłoszenie prosimy przesyłać na adres: mariusz.baszczewski@vp.pl.

Projekt - Pierwszy Dzwonek

Wniosek można również pobrać tutaj /files/Aktualności/Wniosek%20-%20Pierwszy%20dzwonek.docx.

Wyprawka szkolna

Rodzice uczniów klas II, III i VI mogą ubiegać się o zwrot kosztów zakupu podręczników  na rok szkolny 2014/15. Kryterium dochodowe na członka rodziny to 539 zł. Zwracamy uwagę, że nie jest to jedyne kryterium uprawniające do dofinansowania. Szczegóły we wniosku i objaśnieniach. 

Wniosek

Objaśnienia

 

Zakończenie roku szkolnego

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,

jutro wakacje, lekcje skończone,

a teraz wszystkich czeka nagroda,

wakacje, słońce, piękna pogoda...

 

27 czerwca zakończyły się zajęcia w roku szkolnym 2013/14!

Jeśli chcesz zobaczyć kilka zdjęć z uroczystości  kliknij tutaj.

Zapraszamy na wakacyjny kurs języka angielskiego

Przez 4 pierwsze tygodnie wakacji odbywać sie będą zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Amerykankę - Lindsay Mann.

Serdecznie zapraszamy uczniów na wyjątkowy kontakt z językiem angielskim codziennie od  poniedziałku do piątku:  uczniowie klas I-III godz. 9.00. a starsi kl.IV-VI na godz.10.30.

Lekcje są nieodpłatne odbywają się w ramach programu Learning Enterprises Poland.

Podsumowanie roku sportowego w Gminie Ryglice

Artykuł w opracowaniu.

Świetny wynik Karola

Bardzo wysoką lokatę zajął uczeń klasy II - Karol Zając  - w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "Melting Pot". Na ponad 1500 uczniów piszących test Karol zajął IV miejsce. Otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Organizatorem zawodów językowych była Pierwsza Społeczna Szkoła  Podstawowa w Gdynii.

Karolkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Prośba do rodziców

18 czerwca ogłoszono oficjalne wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty. Nasza szkoła znów wypadła źle na tle gminy. Średni wynik to 22 pkt na 40 możliwych punktów do zdobycia (gmina- 26,71pkt, powiat - 25,12 pkt). Tegoroczny  niski wynik szkoły to średnia arytmetyczna wyników sprawdzianu wszystkich 14 uczniów . 

Na uwagę zasługują osiągnięcia pięciu uczniów kl. VI, który  napisali na  ponad 30 pkt,  maksimum szkoły to 38 pkt. - Gratulujemy.

Jedz Zdrowo

4 czerwca odbyło sie spotkanie z panią Justyną Oszkandy - dietetykiem klinicznym. Podczas prelekcji uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowego żywienia, dbania o zdrowie oraz właściwego doboru dziennego menu. Podczas zajęć warsztatowych dzieci chętnie odpowiadały i malowały piramidę żywienia, zdobywając przy tym cenne wiadomości o zdrowym jedzeniu.

Sukces Festynu Rodzinnego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 1 czerwca 2014.

 

Drzewko za butelkę

 Znów podium dla szkoły w akcji ekologicznej "Drzewko za butelkę".

W tym roku szkoła oddała 20160 butelek plastikowych, co w przeliczeniu na statystycznego ucznia dało liczbę 207 szt. Pozwoliło to szkole zająć 3 miejsce w kategorii efektywność. 

Arkadiusz Zając w finale...

Uczeń naszej szkoły -  Arkadiusz Zając zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989".

 Konkurs organizowany był przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty. Współorganizatorem konkursu była Fundacja Armii Krajowej w Londynie. 

JUŻ WKRÓTCE

Dotota Gellner Dzieciom

15 maja 2014 r. odbyła się prelekcja P. Urszuli Szuster o twórczości Doroty Gellner- autorki wierszy dla dzieci. Na początek maluchy z oddziału przedszkolnego przedstawiły dwie scenki ze scenariusza p. Gellner - „Lustereczko” i „Deszczowy król”.

Uczniowie kl. I-III zaprezentowali kilka wierszy pisarki. Pani Szuster przybliżyła nam postać autorki i jej wiersze. Utwory pełne zabawnych sytuacji i humoru rozweseliły nam ponury, deszczowy dzień.

English is Fun

16 maja nasi trzecioklasiści wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II-III "English is Fun" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej. Uczniowie zmagali się z testem gramatycznym, piosenką oraz prezentacją plakatu.

"Nie pal przy mnie proszę"

               Uczniowie z naszej szkoły z klas I- III przystąpili do programu edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę” organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Program ten został opracowany przez zespół złożony z pedagogów, lekarzy i psychologów z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

SENIORZY DZIECIOM

13.V.2014r. odwiedzili naszą szkołę niecodzienni goście – p. Maria Strok i p. Krystyna Dzierwa, z Klubu Seniora z Ryglic. W ramach ogólnopolskiej akcji  „Cała Polska Czyta Dzieciom” panie czytały bajki najmłodszym dzieciom naszej szkoły czyli przedszkolakom oraz uczniom uczęszczającym na świetlicę szkolną .

Strony