Menu główne

Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
Szkoła w Kowalowej istnieje już od ponad 130 lat...
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
Aktualności

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Dziś po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Internetowy Teatr dla szkół" obejrzeli spektakl. „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (tłumaczenie: Stefania Beylin, reżyseria: Jan Tomaszewicz, muzyka: Piotr Hertel).

Dzień Babci i Dziadzia

 W czwartek  22 stycznia 2015 do Szkoły Podstawowej w Kowalowej przybyło około 70 seniorów. Przyszli na zaproszenie wnucząt, które wystawiły dla nich jasełka i program artystycznych. Dzieci przygotowały też okolicznościowe gazetki i prezenty dla dziadków. Bawiły również muzyką, piosenką i dowcipem. Rada Rodziców zajęła się stroną kulinarną. Wszystko po to, aby to święto było wyjatkowe.

Góra Grosza

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Towarzystwa "Nasz Dom" - "Góra Grosza". Dzięki gromadzonym przez dzieci "grosikom" pomagamy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzeniu i dofinansowaniu domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka. Oto wyniki tegorocznej zbiórki:

Wyniki konkursu matematycznego

Julia Nowak, uczennica klasy VI, dnia 13.01.2015r. reprezentowała naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Matematycznym na etapie rejonowym. Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Julia osiągnęła wysoki wynik punktowy: 20pkt./ 28 pkt. na 90 uczestników zajęła 14 miejsce. Jednak wynik okazał się niewystarczający, aby przejść do etapu wojewódzkiego (zaledwie zabrakło 1 punktu).

Siatkarki na podium

 

 Drużyna dziewczyn  w składzie; Julia Nowak, Nikola Sikorska, Wiktoria Kramarczyk, Aneta Myszkowska i Patrycja Liszka zajęły II miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej.

GRATULUJEMY!

Konkurs na anioły rozstrzygnięty

W I Gminnym Konkursie "Anioły są takie..." organizowanym przez Szkołę Podstawową w Joninach  równorzędne II miejsca otrzymali: Radosław Oleś kl.I, Natalia Oleś i Wiktoria Kałon z klasy IV oraz Nikola Sikorska - uczennica kl.VI. Wyróżniono prace jeszcze Amelii Pyc kl.I i Alana Sępka kl.III.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i figurki aniołków.

Zmiana terminu konkursu

Z uwagi na problemy organizacyjne jednej ze szkół III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Winter Wonderland" zostaje przeniesiony na 12 lutego 2015 roku. Pozostałe postanowienia regulaminu nie ulegają zmianie.

Za utrudnienia przepraszamy. 

Organizatorzy
 

Święta tuż tuż...

 
"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy..."
 

Mikroskop za baterie

W grudniu Szkoła Podstawowa w Kowalowej otrzymała  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego bardzo nowoczesny mikroskop (wart ponad 600 zł). Jest to nagroda za zbiórkę baterii. W tym roku szkoła oddała 20 kg tych niebezpiecznych odpadów.

Wszystkim, którzy przynosili zużyte baterie do biblioteki szkolnej - dziękujemy.

Na akcji zyskało  środowisko ale  i uczniowie, dla których mikroskop będzie świetną pomocą dydaktyczną.

„Pod skrzydłami anioła”

Jak co roku – uczniowie naszej szkoły brali udział w ósmej już edycji Przeglądu Działań Artystycznych – „Pod skrzydłami anioła” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. W ramach przeglądu uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym – „Moja kartka bożonarodzeniowa”, konkursie literackim – wierszy autorskich (Natalia Oleś, Marcelina Liszka i Aleksandra Stojak) oraz w konkursie piosenki świątecznej – „Na anielską nutę” (Małgorzata Złotnik, Natalia Oleś).

Reprezentowały szkołę w recytatacji

27 listopada 2014r. w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

  1. Aleksandra Lasota, kl. IV
  2. Natalia Oleś, kl. V
  3. Sylwia kozioł, kl. IV

Gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów w dalszym pogłębianiu tajników pięknej recytacji.

K.Kita

Arkadiusz w kolejnym etapie konkursu historycznego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI - Arkadiusz Zając, zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu tematycznego z historii,  „Wielcy Polacy – wybitni generałowie”.

Zabawa andrzejkowa

 

W piątek, 27 listopada w naszej szkole odbyły się tradycyjne Andrzejki. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Nie obyło się bez licznych wróżb.  Wróżbom towarzyszyła muzyka,  taniec, liczne zabawy oraz słodkie nagrody. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

K.Janiga

Drzewo genealogiczne - rozstrzygniecie konkursu

Konkurs „MOJE RODZINNE DRZEWO GENEALOGICZNE" rozstrzygnięty.

galeria zdjęć

          26.XI.201  jury w składzie p. dyrektor Anna Nowak, p. M. Słonina oraz p. M. Banach podjęło decyzje o przyznaniu nagród i wyróżnień uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie „MOJE RODZINNE DRZEWO GENEALOGICZNE „.

Rusza II Amatorska Liga Piłki Nożnej

Zapraszamy do udziału w rozgrywkach sportowych piłki nożnej  tym razem w jednej  kategori wiekowej. Zawodnicy muszą mieć powyżej 16 lat. Liga startuje 12 grudnia 2014 na orliku w Kowalowej.

Zgłoszenie prosimy przesyłać na adres: mariusz.baszczewski@vp.pl.

Wpisowe  organizatorzy przeznaczą na opłacenie sędziego. 

Odbył się gminny konkurs recytatorski

W poniedziałek 24 listopada Szkoła Podstawowa w Kowalowej gościła 23 uczniów z 7 szkól gminy Ryglice. Był to drugi etap III Gminnego Konursu Recytatorskiego im. J.Piłsudskiego.

Zakończyła się I Amatorska Liga Piłki Nożnej

W sobotę wręczono puchary i dyplomy dla najlepszych sportowców I Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej rozgrywanej na orliku w Kowalowej.

Zdjęcia z uroczystości.

Wyniki w kategorii U18 są następujące:

1. DANZA RYGLICE

2. WOLA LUBECKA

3. BLACK DEVILS JONINY

4. RED BLACK KOWALOWA

Pierwszoklasistka na pierwszym miejscu

 Karolinka Wolska - uczennica klasy I naszej szkoły - zajęła pierwsze miejsce w gminnym konkursie plastycznym "W krainie wierszy Juliana Tuwima". Swoją lokomotywą pokonała uczniów klas I-III szkół  z gminy Ryglice i "wjechała" na podium na najwyższy stopień.

Znów wyśpiewane III miejsce

Grupa uczniów uczęszczających na koło muzyczne brała udział w X Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Pleśnej. Zespół w składzie: Maksymilian Stepek, Małgorzata Złotnik, Marcin Mosoń, Grzegorz Mosoń, Natalia Oleś, Katarzyna Mosoń, Michał Kita, Aneta Myszkowska, Wiktoria Kramarczyk, Patrycja Liszka zdobyli 3 miejsce (tak jak w zeszłym roku).

Michał Piątek na podium w konkursie plastycznym

W obiekcie „Terma Białka” w Białce Tatrzańskiej odbył się uroczysty finał akcji „Bezpieczna droga do szkoły, w czasie której dzieci chodzące do klas I-IV w małopolskich podstawówkach wysyłały do redakcji Gazety Krakowskiej rysunki zachęcające do noszenia elementów odblaskowych na ubraniu.

Strony