Tel/FAX: 14 654 14 99
Kowalowa 10, 33-161 Kowalowa
1. Wejście
2. Przedszkole
3. Aula
4. Korytarz dolny
5. Sala klasy 5
6. Świetlica
7. Sala informatyczna
8. Sala gimnastyczna
9. Biblioteka
10. Korytarz górny
11. Sala muzyczna
12. Sala klasy 3
13. Sala klasy 4
14. Pokój nauczycielski
15. Sala klasy 6
16. Sala klas 1 i 2
17. Sekretariat
18. Gabinet dyrektora
INSCENIZACJA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

INSCENIZACJA Z OKAZJI  ROCZNICY UCHWALENIA    KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

28.IV odbył się w naszej szkole apel z okazji 226  Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia Flagi Państwowej przez Poczet Reprezentacyjny naszej szkoły i odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który powitał wszystkich zebranych.

Uczniowie klas III-VI  ubrani w stroje z epoki zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego, Konstytucją 3-Maja oraz rozbiorami Rzeczypospolitej. Scenki przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru.

Konstytucja 3 -ego Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia.