Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Kowalowej

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 21.06.2019

19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

Uroczystosć zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się przemarszem do Kościoł Parafialnego na Msze Świętą , którą odprawił Ksiadz Proboszcz Paweł Dudek.

 Po Mszy Św.  udaliśmy się do szkoły, by nagrodzić wysiłek włożony w naukę wyróżnionym za wysokie wyniki w nauce.

Uroczytość w szkole rozpoczęła się Hymnen Państwowym.

Następnie nastąpił jeden z najważnieszych momentów zakończenia roku szkolnego - przekazanie sztandaru szkoły.

Ustępujący poczet sztandarowy, który godnie reprezentował naszą szkołę podczas wszelkich uroczystosci zarówno szkolnych jak i gminnych, przekazał sztandar nowemu pocztowi.

Dziękujemy "staremu" pocztowi w składzie: Michał Piątek - chorąży, Sylwia Kozioł i Aleksandra Stojak - asysta. Po rozdaniu świadectw są to już nasi absolwenci.

Następnie nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 8,którzy za chwile stali się-  po 20 latach - absolwentami klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Kowalowej i pierwszymi absolwentami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej.

Po części artystycznej dyrektor szkoły podziękował ustępującej  Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Alinie Stojak za wkład pracy na rzecz szkoły, podczas wszelkich przygotowań rózncyh imprez szkolnych , a przede wszystkim za wkład pracy i zaangażowanie przy działaniach, których efektem było nadanie imienia szkole, ufundowanie i poświecenie sztandaru szkoły oraz ufundowanie i odsłonięcie tablicy pamiętkowej.

Następnie dyretor szkoły wręczył i nagrodził uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz najwyższa frekwencję.

Nagrodę za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole otrzymała Aleksandra Stojak - średnia ocen 5,64 

Nagrodę za 100% frekwencję w całym cyklu nauki w szkole podstawowej otrzymał Michał Piątek - podczas nauki w szkole od klasy I do VIII nie opuścił ani jednej godzny lekcyjnej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Nagrodzeni zostali również "absolwenci" oddziału przedszkolnego, którzy od 1 wrzesnia staną się uczniami klasy I.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ PRACĘ , NAUKĘ I POMOC.

Dziękujemy wszystkim fundatorom sztandaru, tablicy pamiątkowej - Rodzice uczniów i Nauczyciele oraz emerytowani Nauczyciele, drzewca sztandaru - Państwo Wolscy, oświetlenie gabloty sztandaru i drzewca -Państwo Stojak,  wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości nadania imienia szkole, pomagali w orgnizacji wszystkich uroczystości i imprez szkolnych, Państwu Cius za całoroczne sponsorowanie wody, TUW - za nagrody dla uczniów. 

 

Wszystkim życzymy radosnych wakacji.

 

 

zakończenie roku

Utworzono dnia 21.06.2019, 21:05

Certyfikat wojewódzki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny