Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Dzień Babci i Dziadzia

Utworzono dnia 11.02.2019
Tradycyjnie już w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadzia. Licznie zgromadzeni Babcie i Dziadziowie mogli oglądnąc występy najmłodszyh dzieci  - przedszkolaków oraz uczniów klasy I , II, III, którzy pod kierunkiem Pani Kingi Janigi (OP), Pani Krystyny...
czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadzia

Kolędnicy Misyjni

Utworzono dnia 11.02.2019

Uczniowie naszej szkoły już po raz 3 włączyli się w przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych. W przerwie świątecznej 8 grup kolędników odwiedziło domy mieszkańców Kowalowej. Dzieci i młodzież z klas od IV do VIII przedstawiali krótką scenkę i zbierali ofiary...

czytaj dalej na temat: Kolędnicy Misyjni

Karnawał

Utworzono dnia 09.02.2019

W czwartek 31stycznia w naszej szkole pojawiło się mnóstwo księżniczek, kowbojow, super bohaterów, dzikich zwierząt i wiele, wiele innych bajkowych postaci. A wszystko dlatego, że właśnie w tym dniu dzieci miały huczny bal karnawałowy, na którym były tańce, zabawa i mnóstwo kulinarnych pyszności.

Noworoczne Spotkanie Seniorów

Utworzono dnia 31.01.2019

 

  29 stycznia w naszej szkole odbyło się Noworoczne Spotkanie Seniorów.

Uczniowie przedstawili „Opowieść Wigilijną”, szkolny zespół zaśpiewał kolędy, debiutem wokalno-instrumentalnym pochwalił się nowo powstały zespół folklorystyczny „Podkówki”.

Po oficjalnych wystąpieniach Pani Dyrektor GOPS-u Anny Mikrut i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej Wacława Kołczaka odbyło się wspólne biesiadowanie, a do muzycznych rytmów przygrywał Pan Andrzej Nalepka. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

To radosne spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców i uczestników projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

Na koniec Wszyscy zgodnie stwierdzili: „Spotykamy się za rok”.

Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej

Utworzono dnia 21.01.2019
Sukces Aleksandry Lasota i Aleksandry Stojak w Konkursie Poezji
Niemieckojęzycznej
 
9. stycznia 2019 roku odbył się w Skrzyszowie X Powiatowy Konkurs Poezji
Niemieckojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII  -
Aleksandra Lasota i Aleksandra Stojak.
 
Uczennice pięknie zaprezentowały wybrane wiersze o tematyce świątecznej
w języku niemieckim. Jury konkursowe wyróżniło obydwie uczennice
przyznając Aleksandrze Lasota - II, a Aleksandrze Stojak III miejsce.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
czytaj dalej na temat: Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej

Ferie zimowe 2019

Utworzono dnia 14.01.2019

Życzymy spokojnych, radosnych, bezpiecznych, wypełnionych śmiechem i zabawą ferii zimowych. Do zobaczenia za dwa tygodnie! 

Akcja charytatywna

Utworzono dnia 07.01.2019

 "Paka dla psiaka"

W dniach od 19 XI do 3 XII 2018r., w naszej szkole organizowana była zbiórka karmy, smyczy, obroży itd. dla podopiecznych schroniska Azyl w Tarnowie. Zbiórka ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkim uczniom oraz ich Rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji.

 

czytaj dalej na temat: Akcja charytatywna

Szkolne Koło Wolontariatu

Utworzono dnia 07.01.2019

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się, ze świątecznymi życzeniami do Pana Jana Przybyły, by raz jeszcze podziękować mu za udzielenie wspaniałego i pełnego faktów historycznych wywiadu w ramach projektu „Historia zatrzymana w kadrze”.

czytaj dalej na temat: Szkolne Koło Wolontariatu

Wigilia Szkolna

Utworzono dnia 26.12.2018

Tradycyjnie już, w  ostatni dzień pobytu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia, w szkole zorganizowano Wiglię Szkolną. Uroczystośc naszą zaszczycił swoją obecnością burmistrz Ryglic Pan Paweł Augustyn, który złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne oraz...

czytaj dalej na temat: Wigilia Szkolna

Wizyta Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 26.12.2018

Wiztya Świętego Mikołaja w naszej szkole.

Warsztaty biblioteczne

Utworzono dnia 04.12.2018

 

W dniu 29 listopada w szkole odbyły się warsztaty zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Zostały przeprowadzone w dwóch częściach. Pierwsza to Dzień Pluszowego Misia dla klas I-V, druga  „Wartości Ireny Sendlerowej”. Obie części zostały przeprowadzone w sali komputerowej i bardzo podobały się uczniom. Zwieńczeniem było wręczenie laureatom konkursu czytelniczego – Patrycji Szwed oraz Kamilowi Szczepanikowi  nagród i pamiątkowych medali.

 

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 03.12.2018

Mało kto wie, że pluszowe misie to zabawki z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Warsztaty

Utworzono dnia 26.11.2018

 

             WARSZTATY  Z FOTOGRAFII I OBRÓBKI ZDJĘĆ

Dnia 22.11.2018 roku w ramach projektu „Historia zatrzymana w kadrze”  w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej odbyły się warsztaty z fotografii i obróbki zdjęć  z panem Grzegorzem Skrzyniarzem – pasjonatem fotografii.

W zajęciach brali udział uczniowie zaangażowani w projekt.

Na początku spotkania wszyscy powiedziedzieliśmy kilka słów o  swoich zainteresowaniach. Następnie mieliśmy okazję podziwiać różne rodzaje aparatów fotograficznych, które do tej pory widzieliśmy tylko  w starych filmach. Na własne oczy widzieliśmy m.in. aparat szpiegowski oraz aparaty na kliszę. Potem  pan Grzegorz opowiedział nam o najczęstszych błędach popełnianych w trakcie robienia zdjęć. Dowiedzieliśmy się, że w trakcie wykonywania fotografii należy zadbać o odpowiednie tło, światło i odpowiednie miejsce fotografowanego obiektu w kadrze. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych i wyruszyliśmy w plener, aby wykonać zdjęcia profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. Wykonywanie zdjęć na placu szkolnym dało wszystkim uczestnikom, czyli modelom i fotografom, wiele radości. Wykorzystaliśmy pozostałości jesiennego krajobrazu i pierwszy śnieg. Po skończonej sesji weszliśmy do budynku szkoły i omówiliśmy owoce naszej pracy. Następnie przeszliśmy do obróbki zdjęć  z wykorzystaniem ogólndostępnych programów. Na zakończenie spotkania powtórzyliśmy nabyte wiadomości.

 Warsztaty będą mile wspominane przez wszystkich uczestników.

                                                                                    Aleksandra Stojak

                                                                                 

 

czytaj dalej na temat: Warsztaty

Certyfikat wojewódzki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Imieniny