Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Innowacja metodyczna

Utworzono dnia 17.06.2022

Uczniowie klasy siódmej wzięli udział w innowacji metodycznej prowadzonej na zasadzie “Escape Room’u”- metody  łączącej w sobie zabawę, emocje, edukację i zaangażowanie w realizację wspólnego celu. 

Uczniowie w grupach rozwiązywali i przygotowywali zagadki w języku angielskim z pomocą narzędzi TIK oraz dostępnych podręczników i udostępnionych materiałów. Zadania miały formę rebusów, szyfrów, zagadek logicznych, zadań gramatyczno-leksykalnych. Samodzielnie przygotowali pokój świąteczny oraz korzystając z aplikacji tworzyli zadania dla przeciwnych drużyn. Duch konkurencji sprawił, że nieraz sami autorzy mieli problem z ich rozwiązaniem ;) Nie zabrakło również elementów kultury- w dniu patrona Irlandii- Świętego Patryka- jedna z grup z sukcesem odnalazła zakodowaną tęczę, na końcu której czekał na nich skarb Leprikona. Jednak najwięcej emocji wzbudziło wielkanocne poszukiwanie baaaardzo dobrze schowanych jajeczek, czyli Easter Egg Hunt, które odbyło się na zielonych terenach przyszkolnych. Poniżej fotorelacja ze zmagań:)

 

Księga Pełna Opowieści

Utworzono dnia 14.06.2022

"Księga pełna opowieści"- taki tytuł nosi projekt, który był realizowany w obecnym roku szkolnym w Publiczym Przedszkolu w Ryglicach oraz Szkole Podstawowej w Kowalowej. Autorkami projektu są dyrektor Publicznego Przedszkola w Ryglicach Małgorzata Siwek- Słomska oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kowalowej Magdalena Banach. W projekcie wzięła udział kl. VIII oraz zerówka ze Szkoły Podstawowej w Kowalowej a także grupa dzieci cztero i sześcioletnich z Publicznego Przedszkola w Ryglicach. Grupy, które były połączone w pary miały za zadanie wspólnie ułożyć swoją bajkę. I tak klasa VIII z Panią Magdaleną Banach i grupa sześciolatków z Ryglic wraz z Panią dyrektor stworzyli bajkę pt. Przygody skrzata Norberta". Natomiast zerówka z Kowalowej z Panią Kingą Janigą oraz czterolatki z Przedszkoka z Ryglic z Panią Małgorzatą Stec napisali bajkie pt. " Zaczarowany świat Anielki". Efektem końcowym było wspólne spotkanie wszystkich uczestników projektu, które miało miejsce 10 czerwca w Publiczym Przedszkolu w Ryglicach. Podczas tego spotkania przeczytano powstałe bajki. Dzieci miały również okazję do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych projektując okładki do tychże bajek. Największą jednak atrakcją tego dnia możliwość wspólnej zabawy wszystkich projektu. Nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz tańców.

Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 13.06.2022

Sukces w konkursie recytatorskim

    10 czerwca  odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały wysoko ocenione przez jury: Wiktoria Zabawa zajęła I miejsce natomiast Roksana Galas IV miejsce w tym konkursie.  Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Olimpiada Przedszkolaka

Utworzono dnia 07.06.2022

7 czerwca 6-cio osobowa reprezentacja z grupy starszaków wzięła udział w IX GMINNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKA. Dzieci miały okazję sprawdzić się w wielu różnych konkurencjach wymagających szybkości, sprawności ale także i precyzji. Każdy z naszych olimpijczyków dzielnie walczył o zwycięstwo. Najważniejsza jednak w tym dniu była dobra zabawa, której z pewnością nie zabrakło. Mali sportowcy wrócili do swojego przedszkola z uśmiechami na twarzach, ogromem nagród i złotym medalem.

Warsztaty chemiczne

Utworzono dnia 31.05.2022

We wtorek 31 maja starsza grupa przedszkolna miała okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych przygotowanych przez Panią Justynę Czerkies. Podczas warsztatów dzieci miały okazję obserwować wiele interesujących doświadczeń i eksperymentów, które niejednokrotnie budziły ich zachwyt. Oprócz uważnej obserwacji każdy chętny przedszkolak mógł również czynnie uczestniczyć w zajęciach.

Konkurs Piosenki Religijnej

Utworzono dnia 21.05.2022

Gratulujemy naszemu zespołowi "Stokrotki" zdobycia III miejsca w kategorii zespoły oraz solistce Julii Pędrak pięknego wykonania piosenki "Ukulele" i zdobycia II miejsca w tegorocznym już XXV Konkursie Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być" ????

 
czytaj dalej na temat: Konkurs Piosenki Religijnej

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

Utworzono dnia 12.05.2022
12 maja, uczniowie klasy trzeciej pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów z OPERONEM 2022. Zmierzyli się z językiem polskim, matematyką oraz przyrodą. Choć mają dopiero po 10 lat, stanęli przed pierwszym w ich życiu ważnym sprawdzianem, który miał...
czytaj dalej na temat: OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

Sprzątanie Świata

Utworzono dnia 09.05.2022

W ramach obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, klasa 4 udała się na sprzątanie świata. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki wyruszyliśmy sprzątać naszą miejscowość. Akcja przebiegła sprawnie i szybko, dzięki pięknej pogodzie. Wszyscy dobrze się bawili, ale jednocześnie była to wyjątkowa okazja do dania przykładu innym.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 110

W tym miesiącu: 77

W poprzednim miesiącu: 499

Wszystkich: 31757