Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Międzynarodowy Dzień Teatru

Utworzono dnia 27.03.2023

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-4 mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralno – muzycznym „ Przygody dzielnej Mai”. Wykonawcami była grupa teatralna „Fabuła” z Domu Kultury w Tuchowie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie. Bajka oraz cudowna i niepowtarzalna oprawa muzyczna zachwyciła wszystkich oglądających. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas na ten wyjątkowy występ. Pomimo, że byliśmy na Sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie – czuliśmy się jak w prawdziwym Teatrze :)

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Teatru

Warsztaty wykonywania tradycyjnych pisanek

Utworzono dnia 25.03.2023

24 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Panią Dorotę Kisiel – Szynal, autorkę mnóstwa wspaniałych dzieł. Artystka od wielu lat zaszczyca swoimi pracami konkursy gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe - odnosząc liczne sukcesy i zdobywając nagrody. Podczas spotkania z uczniami, Pani Dorota pokazała jak powstają tradycyjne pisanki oraz jak wykonać kwiaty z bibuły. Uczestnicy spotkania mogli własnoręcznie wydrapywać jajka zabarwione w cebuli. Zapoznali się też z różnymi narzędziami, które służą do takiej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ozdabianie jajek gorącym woskiem – każdy chciał spróbować tego zadania :) Pod bacznym okiem Pani Doroty powstawały też piękne kwiaty z bibuły, które można wykorzystać do robienia palm. Wszystkie prace wykonane samodzielne, uczniowie mogli zabrać do domu. Podczas warsztatów można było również podziwiać przepiękne prace naszej Artystki. Na koniec, każda klasa otrzymała od prowadzącej zajęcia, po dwie profesjonalne pisanki. Pani Doroto – serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i dzielenie się z nami swoimi umiejętnościami. Życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym :)

czytaj dalej na temat: Warsztaty wykonywania tradycyjnych pisanek

Turniej "Jeden z Dziesięciu"

Utworzono dnia 23.03.2023

Turniej matematyczno – przyrodniczy „Jeden z dziesięciu” Katarzyna Kaczka – I miejsce Oliwia Szponder – II miejsce 21 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej odbył się finał turnieju matematyczno – przyrodniczego. Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu ”Jeden z dziesięciu” została uczennica naszej szkoły – Katarzyna Kaczka. Oliwia Szponder zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: Turniej "Jeden z Dziesięciu"

Powitanie Wiosny

Utworzono dnia 21.03.2023

„Świat widziany przez różowe okulary? Tak, to możliwe!:) 21 marca cała społeczność szkolna włączyła się w radosne powitanie Wiosny. Kolorem dominującym w tym dniu był RÓŻOWY – zarówno w dekoracji klas, jak i elementach garderoby. Pojawiały się też opaski na włosy w tym kolorze oraz okulary przeciwsłoneczne. W opinii uczniów, świat widziany w wesołych barwach wydawał się bardziej optymistyczny i weselszy niż zazwyczaj. Mimo chłodu i lekkich opadów deszczu, w szkole było wiosennie i różowo. Ten radosny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania wszystkich klas na apelu, na którym Pan dyrektor przedstawił kilka ważnych informacji, włącznie z harmonogramem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Serdecznie też podziękował Wszystkim, za aktywne włączenie się w jego obchody. W tym również dniu klasy 1-8 włączyły się w przygotowania drugiego śniadania. I tu się dopiero działo! Piękne nakrycia, kanapki, sałatki, koreczki, deserki, naleśniki, konfitura – to wszystko prezentowały klasy pod opieką wychowawców - każda na swoim stole. Można z całą pewnością przyznać, że były to „śniadania marzeń”. W obchody tego dnia włączyły się również Przedszkolaki, które przygotowywały kolorowe kompozycje z owoców. Powstawały ludziki, pojazdy oraz kwiatuszki. Każdy tworzył według własnej inwencji. Był też czas na nieśpieszne delektowanie się wszystkimi pysznościami. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za wspólne zorganizowanie dzisiejszego dnia. Było naprawdę Różowo, Smacznie i Wesoło. Wiosno, jak dobrze, że już jesteś :D

czytaj dalej na temat: Powitanie Wiosny

Konkurs recytatorski

Utworzono dnia 17.03.2023

Wiktoria Zabawa – III  miejsce w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim

    10 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Zabawa – wzięła udział w tym konkursie w kategorii - recytacja. Piękne wykonanie wiersza Juliusz Słowackiego „Hymn” (Bogurodzica, dziewica...) zostało nagrodzone III miejscem. Gala wręczenia nagród odbędzie się 24 marca, ale już dziś gratulujemy naszej mistrzyni sukcesu i ogromnego talentu.

czytaj dalej na temat: Konkurs recytatorski

Prelekcja z KRUS-u

Utworzono dnia 12.03.2023

10 marca uczniowie uczestniczyli w prelekcji poprowadzonej przez pracownika KRUS, dotyczącej zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Obejrzeli również film edukacyjny na temat zagrożeń niebezpiecznymi substancjami. Prelegent poinformował także zebranych o możliwości wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Jesteśmy dumni z naszych uczniów za aktywność oraz dojrzałe wypowiedzi. A teraz ? zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie.

czytaj dalej na temat: Prelekcja z KRUS-u

Zajęcia programowania

Utworzono dnia 12.03.2023

Uczniowie kl.VI podczas zajęć programowania robotów mBot rozwijają zainteresowania i twórczo wykorzystują nowe technologie ????

 
czytaj dalej na temat: Zajęcia programowania

Teatr

Utworzono dnia 01.03.2023

28 lutego, uczniowie klas I-IV pojechali do Teatru „Groteska” w Krakowie, by obejrzeć „Kota w butach” na podstawie baśni Charlesa Perrault’a. Widzowie w zabawny sposób zostali wprowadzeni w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i wreszcie intrygę Kota w butach, który uważał, że lepiej jest być kotem księcia niż młynarza… Doskonały ruch sceniczny, dowcipne piosenki i humor- pozwoliły śmiać się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pozbawione dosłowności, kolorowe dekoracje i kostiumy pozwalały dodatkowo uruchomić wyobraźnię widzów.
Po spektaklu i krótkiej przerwie spędzonej w kawiarence, nasi uczniowie zostali zaproszeni na warsztaty „TEATR DLA WAS, które prowadziła aktorka pracująca w tym teatrze. Zaznajomiła uczestników z różnymi formami lalek i masek teatralnych, budową sceny oraz ogólną terminologią i pomieszczeniami związanymi z teatrem. W części praktycznej prowadzone były zajęcia z wymowy scenicznej, z panowania nad własnym ciałem oraz ćwiczenia na rozbudzenie wyobraźni. Warsztaty okazały się lubianą i bardzo dobrze ocenianą zarówno przez uczestników, jak też ich opiekunów formą dodatkowego spędzania czasu w Grotesce. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia związane ze sztuką.

czytaj dalej na temat: Teatr

Dzień Języka Ojczystego

Utworzono dnia 23.02.2023

21 lutego obchodziliśmy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest na całym świecie i przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Nasi uczniowie w tym szczególnym dniu poznali historię naszego języka, dowiedzieli się różnych ciekawostek oraz z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali ciekawe zadania. Rebusy, łamigłówki, krzyżówki, łamańce językowe to tylko część zadań, z którymi się zmierzyli. Podczas tych językowych zmagań towarzyszył nam dobry humor, a uśmiech nie schodził nam z twarzy.

czytaj dalej na temat: Dzień Języka Ojczystego

Karnawał

Utworzono dnia 19.02.2023

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla dzieci dzień balu to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole w czwartek 12 lutego. Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, smoki, motylki, piratów, pieski, policjantów, Spider-Mana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W porannym balu uczestniczyły dzieci z obydwu grup przedszkolnych oraz klasy młodsze. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Tą wyjątkową zabawę poprowadził dla nas ponownie uczeń naszej szkoły Dawid Cius z kl. VIII. Oprócz wspaniałej muzyki zapewnił dzieciom atrakcje w postaci kolorowych świateł, unoszącego się dymu, a także baniek mydlanych. Popołudniową porą tego samego dnia odbyła się również karnawałowa dyskoteka klas starszych, którą również poprowadził DJ Dawid. Oprócz wspaniałej muzyki i zabawy tego dnia wszystkich uczestników zabawy czekała również miła niespodzianka w postaci poczęstunku, przygotowanego przez Radę Rodziców. Na dzieci i młodzież czekały smakołyki w postaci frytek, słodyczy, soków oraz początków, które są nieodzownym elementem tłustego czwartku przypadającego waśnie w tym dniu. Tegoroczny bal karnawałowy z pewnością na długo zostanie nam w pamięci i już czekamy na kolejny, za rok…

czytaj dalej na temat: Karnawał

Walentynki

Utworzono dnia 16.02.2023

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy czas wyrażania sympatii . Był to również dobry sposób na rozgrzanie atmosfery w czasie zimy oraz wzmocnienie przyjaźni.
Samorząd Uczniowski tradycyjnie zorganizował pocztę walentynkową. Do wystawionej wcześniej skrzynki, uczniowie wrzucali przygotowane kartki oraz serduszka. W dniu Św. Walentego wszystkie korespondencje od tajemniczych wielbicieli dotarły do wskazanych adresatów. Walentynkowe życzenia kierowane były nie tylko do kolegów i koleżanek, ale również do nauczycieli – co świadczy o tym, jak dobrze jest nam razem. Było trochę pracy, bowiem nasi uczniowie wysłali w tym dniu sporo serdecznych słów. Wyjątkowości dodawały również klasyczne czerwone baloniki, które perfekcyjnie uzupełniały dekorację na ten dzień. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek z pewnością pozostanie na długo w naszych sercach <3

czytaj dalej na temat: Walentynki

Wieczór filmowy

Utworzono dnia 31.01.2023

27 stycznia późnym wieczorem uczniowie klasy II wzięli udział w wieczorze filmowym. Dzieci obejrzały film pt. "Pippi Langstrumpf". Zwykła szkolna sala zmieniła się w niesamowitą salę kinową, w której pojawiły się wygodne materace, poduszki, kocyki i ulubione pluszaki. Nie zabrakło też oczywiście smacznych przekąsek. Obowiązkową pozycją był przygotowany wspólnie popcorn. Zwieńczeniem tego udanego wieczoru były pyszne gofry z bitą śmietaną i owocami. Z pewnością ten wieczór zostanie zapamiętany na długo i bardzo chętnie zechcemy go powtórzyć.

czytaj dalej na temat: Wieczór filmowy

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 127

W tym miesiącu: 583

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 30681