Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 1:

"Karpacka Troja" - Trzcinica

Utworzono dnia 31.05.2024

29 maja uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami byli zwiedzać skansen archeologiczny. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Młodsi uczniowie mieli przyjemność dowiedzieć się kim są archeolodzy i czym się zajmują, a następnie sami wzięli udział w pracach badawczych. Natomiast starsi koledzy zostali zapoznani z najstarszą bronią, która służyła ludziom do polowania. Był to łuk. Po omówieniu teorii nadeszła część praktyczna. Każdy mógł spróbować strzelić z takiej broni w sam środek tarczy. Oprócz ciekawych warsztatów, zobaczyliśmy film edukacyjny oraz z przewodnikami oglądaliśmy chaty, w których mieszkali dawniej ludzie. Była to bardzo cenna i wartościowa lekcja historii.

czytaj dalej na temat: "Karpacka Troja" - Trzcinica

"Jedz smacznie, zdrowo i kolorowo"

Utworzono dnia 06.05.2024

Klasa 4 odkryła w ostatnim czasie tajniki zdrowego odżywiania. "Jedz smacznie, zdrowo i kolorowo" to hasło, które towarzyszyło uczniom. Prezentacja multimedialna, tworzenie piramid żywieniowych w grupach to czynniki, które zgłębiły wiedzę na temat odżywiania. Najciekawszym punktem tego cyklu lekcji okazała się degustacja owoców i warzyw z zamkniętymi oczami.

czytaj dalej na temat: "Jedz smacznie, zdrowo i kolorowo"

"Kromka chleba"

Utworzono dnia 06.05.2024

W ostatnich dniach kwietnia została przeprowadzona w naszej Szkole akcja charytatywna fundacji "Kromka Chleba". Była to akcja mająca na celu zgromadzenie funduszy na zakup środków medycznych dla osób obłożnie chorych, przebywających w Hospicjum Via Spei w Tarnowie. Codziennie nasi wolontariusze- uczniowie z klasy VIII, zbierali datki do puszki, a każdy darczyńca otrzymał w podziękowaniu symbolicznego tulipana. Zgromadzone środki zostały przekazane fundacji "Kromka Chleba". Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w akcję i wesprzeć finansowo potrzebujących.

czytaj dalej na temat: "Kromka chleba"

Akcja "Żonkile"

Utworzono dnia 30.04.2024


Nasza szkoła wzięła udział w dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” - upamiętniającej rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.
W obchodach wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz starsi. Młodsi wysłuchali opowiadania „Pamięć drobinek” napisanego przez Zofię Stanecką. Uczestniczyli również w rozmowie na temat wrażeń z wysłuchanego opowiadania oraz nazywali różne emocje, które się w nim pojawiały. Starsi uczniowie obejrzeli film edukacyjny "Będę pisać", który opowiada o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu.
W kolejnej części zajęć każdy uczeń samodzielnie wykonał żonkila – znak pamięci o powstaniu.
Wszyscy uczniowie, z dużym zaangażowaniem wykonali papierowe kwiaty, na znak, że #ŁączyNasPamięć .
Dziękujemy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak Pięknej akcji oraz za otrzymane materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć.
#AkcjaŻonkile

czytaj dalej na temat: Akcja "Żonkile"

"Jeden z Dziesięciu"

Utworzono dnia 24.04.2024

II Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Przyrodniczy „Jeden z dziesięciu” 19 kwietnia Wiktoria Zabawa i Bartłomiej Słota reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Matematyczno-Przyrodniczym „Jeden z dziesięciu” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej. Nasz uczeń, Bartłomiej zakwalifikował się do ścisłej 10 finalistów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: "Jeden z Dziesięciu"

Dzień Autyzmu

Utworzono dnia 10.04.2024

W związku z obchodami Światowego Dnia Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień 9 kwietnia, ze względu na wcześniejszy wolny dzień od zajęć dydaktycznych. Wszyscy uczniowie, na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, ubrali się w kolorze niebieskim. W ciągu dnia odbyły się także specjalne zajęcia z psychologiem, podczas których uczniowie zostali zapoznani z podstawową wiedzą na temat autyzmu. Dzieci dowiedziały się, czym jest autyzm, z jakimi trudnościami borykają się osoby z autyzmem oraz jak właściwie zachowywać się w stosunku do nich, aby być dla nich wsparciem i zrozumieniem. Dodatkowo, w szkole została przygotowana specjalna gazetka na temat spektrum autyzmu. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z jej treścią, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat tego zagadnienia i zwiększyć świadomość społeczną na temat autyzmu.

czytaj dalej na temat: Dzień Autyzmu

Realizacja projektu "Poznaj region- wyprawy turystyczne po Małopolsce

Utworzono dnia 10.04.2024

Wizyta w Operze Krakowskiej na musicalu "Kopernik" oraz warsztaty i zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Krakowie- fotorelacja

czytaj dalej na temat: Realizacja projektu "Poznaj region- wyprawy turystyczne po Małopolsce

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Utworzono dnia 28.03.2024

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia i spokoju. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Wszystkich pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i...

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Sukces Przemka Stojaka

Utworzono dnia 27.03.2024

Kolejny sukces ucznia naszej szkoły Przemka Stojaka.

Przemek startuje w turniejach organizowanych w całej Polsce oraz uzyskuje najwyższe lokaty.

W dniu 2.03.2024 uczestniczył w mistrzostwach Polski PZKK Makroregionu Wschodniego, w których wzięło udział 320 uczestników z Polski i Europy, tam Przemysław Stojak zajął

3 miejsce w kata

3 miejsce kumite

Natomiast w dniu 23.03.2024 odbył się turniej Karate kyokushin Mini Challenger spośród 200 zawodników Przemek zajął

1 miejsce kata

3 miejsce kumite

Łącznie zdobył już 22 razy miejsce na podium.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

 
czytaj dalej na temat: Sukces Przemka Stojaka

Olimpiada Olimpusek

Utworzono dnia 20.03.2024

Olimpusek – sesja wiosenna! W dniach 19-20 marca, 17-stu uczniów z klas 1-3 przystąpiło do Olimpiady Olimpusek – sesji wiosennej. Olimpiada OLIMPUSEK z języka polskiego pozwoliła piszącym sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Olimpiada OLIMPUSEK z matematyki pozwoliła zaś sprawdzić umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania równań, liczenia i porównywania miar. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie i trzymamy kciuki za wyniki, które zostaną ogłoszone w maju!

czytaj dalej na temat: Olimpiada Olimpusek

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 13.03.2024

7 marca Wiktoria Zabawa reprezentowała naszą szkołę w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim - kategoria recytacja, gdzie przepięknym wykonaniem wiersza "Pieśń o fladze " K. I. Gałczyńskiego wywalczyła II miejsce, potwierdzając swój ogromny talent recytatorski. Warto przypomnieć, że rok temu Wiktoria również zajęła II miejsce w tym konkursie, recytując wówczas "Bogurodzicę " J. Słowackiego. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wspaniałych występów.

czytaj dalej na temat: Powiatowy Konkurs Recytatorski

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 10.03.2024

Wspaniałe kobiety, dziewczyny, dziewczynki…prawdziwi dżentelmeni, życzenia, kwiaty, uśmiech, miłe słowa – to wszystko w jednym miejscu –w naszej szkole! I w tym roku nie mogło być inaczej. Męska część Samorządu Uczniowskiego, pod okiem pana Rafała Sokulskiego, przygotowała montaż słowno- muzyczny - o kobietach i dla kobiet. Nie zabrakło tez ciepłych życzeń od Pana dyrektora, które kierował szczególnie w tym dniu do wszystkich Solenizantek. Dodatkowym miłym akcentem były kwiaty wręczane wszystkim „Paniom” przez członków SU. Ale to nie koniec… 8 marca w naszej szkole królowały kokardy, kokardki, małe, duże, kolorowe, z materiału, z bibuły. A to wszystko na Dzień Kokardy, który właśnie obchodziliśmy. Były kokardy w różnym wydaniu – to we włosach, to na sukienkach, na rękawach, jako ozdoba nadgarstka czy forma naszyjnika. W każdej konfiguracji wyglądały stylowo. Panowie zaś założyli muszki – każdy, do wyboru, do koloru… Było naprawdę kokardowo i kolorowo. Drogie Panie – raz jeszcze – wszystkiego naj, naj, naj!

 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Utworzono dnia 03.03.2024

Trwa rekrutacja do grupy starszej i grupy młodszej oddziału przedszkolnego oraz do klasy I.   DOKUMENTY DO POBRANIA I ZŁOŻENIA: Rodzice dzieci uczęszczających już do oddziału przedszkolnego w naszej szkole i chcący kontynuować zabawę i naukę w oddziale przedszkolnym...

czytaj dalej na temat: REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Karnawał, Tłusty Czwartek, Walentynki – receptą na dobrą zabawę!

Utworzono dnia 11.02.2024

Karnawał, Tłusty Czwartek, Walentynki – receptą na dobrą zabawę! Walentynki to nie tyko kartki, baloniki czy serduszka. To również wspaniała okazja do spotkania z kolegami i koleżankami w szerszym gronie oraz okazja do wspólnej zabawy przy muzyce. Uczniowie - Ci młodsi i starsi, mieli przyjemność uczestniczyć w balu karnawałowo – walentynkowym. Bawili się w dwóch grupach wiekowych - o różnej porze dnia. Podczas balu były przebrania, akcesoria dostosowane do tematyki imprezy oraz konkursy z nagrodami. Wszelkie karnawałowe „Macareny”, „Kaczuszki” czy jadące pociągi, okraszone były słodkim poczęstunkiem. Było wszystko to, czego można spodziewać się na balu – pełne emocji tańce, wspaniała atmosfera, ale przede wszystkim ogólna radość balujących.

czytaj dalej na temat: Karnawał, Tłusty Czwartek, Walentynki – receptą na dobrą zabawę!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 68

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 165

W poprzednim miesiącu: 345

Wszystkich: 36695